WhatsApp, Türk mühendisin geliştirdiği özelliği kullanıma sundu!

Posted by

Anlık mesajlaşma platformu WhatsApp, kendi çatısı altında görev alan Türk yazılım mühendisi Güney Kayım’ın geliştirdiği yeni özelliğini yayınladı.

Türk mühendisin geliştirdiği özellik WhatsApp’a geldi.

WhatsApp, Türk mühendisin geliştirdiği özelliği kullanıma sunuldu!

WhatsApp, Türk yazılım mühendisi Güney Kayım tarafından geliştirilen yeni özelliğini yayınladı.

WhatsApp, Türk yazılım mühendisi Güney Kayım’ın geliştirdiği yeni özelliğini yayınladı. Bu özellik sayesinde işletme hesapları tarafından gönderilen mesajları puanlamak mümkün olacak.

Anlık mesajlaşma platformu WhatsApp, kendi çatısı altında görev alan Türk yazılım mühendisi Güney Kayım’ın geliştirdiği yeni özelliğini yayınladı. Böylelikle işletme hesaplarıyla yapılan sohbetlerde işletmeler tarafından gönderilen mesajlar puanlanabilecek.

Kayım da resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada “WhatsApp’ta geliştirdiğim ilk customer facing özellik release oldu. Artık bir iş yeriyle konuşurken, iş yerinden gelen mesaja puan verebiliyorsunuz. Tamamen anonymous bir puanlama, hangi kullanıcının ne puan verdiği kimse tarafından bilinmiyor” ifadelerini kullandı.

WhatsApp, Türk mühendisin geliştirdiği özelliği kullanıma sunuldu!
WhatsApp, Türk mühendisin geliştirdiği özelliği kullanıma sunuldu!

Bu gelişme sonrasında, Aygül Muran Kayım’ın eşi Güney Kayım resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada “WhatsApp’ta geliştirdiğim ilk customer facing özellik release oldu.

Artık bir is yeriyle konuşurken, is yerinden gelen mesaja puan verebiliyorsunuz. Tamamen anonymous bir puanlama, hangi kullanıcının ne puan verdiği kimse tarafından bilinmiyor” ifadelerine yer verdi.

Platformun yeni özelliği, kullanıcıların işletme hesaplarıyla yaptıkları sohbetlerde gelen mesajın üzerine basılı tutarak ve açılan menüdeki “Oyla (Rate)” seçeneğine tıklayarak ilgili mesaja 1’den 5’e kadar bir puan verebilmesine olanak tanıyor.

Oyla post
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir