Web ortamında ruh halimizi emojilerle anlatır olduk!

Posted by

Ağlayan gülen emoji, kırmızı yanaklı emoji, sevinç gözyaşları ile karşı karşıya, yamuk gülen yüz emoji, kalp emoji anlamı

Kelimelerle ifade edemediğimiz herşeyi emojiler aracılığıyla ifade eder olduk!

Emojiler WhatsApp, Twitter, Facebook, Snapchat, İnstagram gibi sosyal ağ platformlarında mesaj içeren ifadelerdir.

Ruh halimizi emojilerle anlatır olduk!

🌈 😋  🔥  😍

Emojiler, yerinde ve zamanında kullanıldığında gerçekten kullanan için özellikle zamandan büyük bir tasarruf sağladığı gibi insanın kendisini daha net bir şekilde ifade etme fırsatı da bulmuş oluyor.

Emojiler, günlük yaşantımızda sosyal medya üzerinde insanların karşılıklı iletişim halinde bulunurken birbirine gönderdiği ifadelerdir.

⛏️ 💕 📱 👩🔋

İnstagram biyografi sevgili emojileri arasında gösterilen kilit emojisi duruma göre 2 farklı anlama gelebiliyor. Teknolojinin hayatımıza soktuğu olgulardan birisi de emojiler.

Hali hazırda yüzlerce emoji bulunmaktadır

 💯 🚫 🙈 🍆 ⚽ ☀️

Karşı tarafa yazılan mesajın anlamını desteklemek veya yüz ifadeleri anlatılmak isteneni ifade etmek için kullanılmaktadır.

💪 Esnek Pazı Emoji

💔 Kırık Kalp

👦 Çocuk Emoji

🥰 Üç kalpli gülen yüz

👧 Kız Emoji

👨 Adam Emoji

🌌 Samanyolu Emoji

🌟 Gold Star

♥️ Kalpli Takım

🌠 Kayan Yıldız Emoji

👨‍👧 Aile: Erkek, Kız Emoji

👨‍👧‍👦 Aile

💓 Kalp Atıyor

🌝 Dolunay Yüzü

🖤 Siyah Kalp

👍. baş parmak yukarıda

💙 Mavi Kalp

😀 sırıtan yüz

🐟 Balık Emoji

💛 Sarı Kalp

😂 Sevinç Gözyaşları

💚 Yeşil Kalp

💗 Büyüyen Kalp

👎 baş parmak aşağıda

💟 Kalp Dekorasyonu

💘 Oklu Kalp

💝 Kurdeleli Kalp

Emoji Nedir?

İnstagram, Facebook, WhatsApp, Telegram gibi sosyal platformlar üzerinde mesajlaşırken, o an ki ruh halini anlatmak için ya da olaylara karşı tepki verirken o anlamı taşıyan ifadeler göndeririz işte bu ifadeler emoji olarak adlandırılmaktadır.

😊 🦹 🥽   🥿 🏴‍☠️  🧹

Emoji, kelime olarak aslında Japonca. “E” resim, “moji” ise karakter anlamına geliyor. Emoji, ilk defa 1990’lı yıllarda Japonya’da kullanılıyor.

🥯 🥭  👨‍🦳 👩‍

En çok kullanılan WhatsApp, Facebook ve Instagram emojileri Emoji, ilk defa 1990’lı yıllarda Japonya’da kullanılıyor. Ancak bu kullanım, işin teknolojik boyutu. Bir de analog emoji var ki o 17. yüzyılda bir kağıt üzerine çizilerek kullanılmış.

😎 🧂 🧼 🥶

1635 yılında Slovakyalı bir avukat, hukuk dosyasının içine gülen bir yüz çizmiş. Bu çizim, diğerlerinin pek bir hoşuna gitmiş olmalı ki bu akım böylece başlamış. Bundan 200 yıl kadar sonra 1990’larda cep telefonlarının dünyada yaygınlaşmaya başlamasıyla Japonlar, emojileri bir pazarlama stratejisi olarak kullanmaya başlıyor.

Reklamlarda, billboard’larda, müşterilere gönderilen toplu mesajlarda, bebek ve çocuk ürünlerinin ambalajlarında ve pazarlama faaliyetlerinin diğer pek çok kolunda uygun emojiler konumlandırarak hedef kitlenin dikkati çekiliyor.

⌚ ❤️ 💫  ️💋‍

Sözlü iletişimin yerini yazılı iletişimin almasıyla da bu kullanım gitgide artarak günlük her sohbette yer almaya başlıyor. Jest ve mimiklerin kullanılamadığı ve kullanılmasının elzem olduğu durumlarda imdada çeşit çeşit emoji koşuyor. Gülen, ağlayan, kızan, şaşıran emojiler anlık sohbet uygulamalarının vazgeçilmezi konumunda.

 Gülen Yüz Emojisi Anlamı 😁

Whatssap emojileri arasında en çok kullanılan emojidir. Bu emoji genellikle pozitif durumları anlatan mesajlar içerisinde kullanılır. Selam vermek, heyecan veya mutluluk bildirmek için kullanılmaktadır.

Klasikleşmiş aşk sembolüdür. Sevgiyi, sevgililiği veya romantizmi ifade etmektedir. Sevgi ile ilgili pek çok anlama gelebilmektedir. Kız arkadaşlar ve erkek arkadaşlarda sıklıkla kullanmaktadır.

Göz Kırpan Emoji

🥰 Üç kalpli gülen yüz emoji

genellikle sevgililer arasında kullanılmaktadır. Aşık olmuş veya gördüğü bir şeyi bir kimseyi çok fazla beğendiğini ifade etmek için kullanılır. Romantizm ve sevgi kategorisi içerisinde yer almaktadır.

Gözlüklü 😎 Emoji

Gözlüklü emoji anlamı, çok akıllı ve zeki kişileri tasvir etmek olabileceği gibi bazı durumlarda akılla alay eden bir ironi göstergesi de olabiliyor.

TR 🇹🇷 Türkiye Bayrağı

Oyla post
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir