,

Usta sanatçı Faruk Tınaz, son yolculuğuna uğurlandı

Posted by

İstanbul’da tedavi gördüğü hastanede 65 yaşında hayatını kaybeden Türk sanat müziğinin usta isimlerinden ve Türkiye Jokey Kulübü (TJK) Yönetim Kurulu Üyesi Faruk Tınaz’ın cenazesi, memleketi Adana’da toprağa verildi.

Usta sanatçı Faruk Tınaz’ın cenazesi defnedildi

Faruk Tınaz’ın cenazesi, İstanbul’dan uğurlandıktan sonra merkez Çukurova ilçesindeki Kabasakal Mezarlığı’na getirildi.

Faruk Tınaz’ın eşi Canan Tınaz, burada gazetecilere, eşinin yaşamını yitirmesiyle ilgili doktor ihmali iddiasına ilişkin suç duyurusunda bulunduklarını belirterek, “Doktorun raporu okumayı unutmasının ihmalidir. Konu, yapılan tarama sonrasında doktorun raporu atlamış olmasıdır.” dedi.

TJK Yönetim Kurulu Başkanı Serdal Adalı da üzgün olduklarını ifade ederek, “İyi bir ağabeyimizi kaybettik. Tertemiz kalbiyle, o güzel sesiyle her zaman aklımızda, gönlümüzde olacak. Mekanı cennet olsun. Hep aklımızda iyi bir Faruk ağabey kalacak.” diye konuştu.

Faruk Tınaz’ın naaşı, cenaze namazının kılınmasının ardından toprağa verildi.

Törene, Tınaz’ın ailesi ve sevenlerinin yanı sıra Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, TJK Genel Müdürü Tuncel Aydın ve diğer yetkililer katıldı.

Tınaz, İstanbul’da bir süredir kanser tedavisi gördüğü hastanede 23 Aralık’ta hayatını kaybetmişti.

Faruk Tınaz kimdir? Kısaca özgeçmişi

Faruk Tınaz, 6 Haziran 1956’da Adana’da dünyaya geldi.

Ümit Tokcan ve Nevzat Sümer’den müzik dersi alan Tınaz, 1980’de TRT’nin Radyo Özel Eğlence sınavını kazanarak TRT’de çalışmaya başladı.

Yurt içi ve yurt dışında birçok başarılı konser veren Tınaz, Türkiye’de 3 kez “Yılın Sanatçısı” seçildi.

Ankara’da başladığı sahne hayatına İstanbul’da devam eden sanatçı, yıllar içinde “Göz Göze”, “Şansım Açıldı”, “Ömrümü Çalan Yıllar”, “Kal Benimle”, “Kalbimin Kadını”, “Dinlenesi Şarkılar” ve “Yunus Gibi” albümlerine imza attı.

Tınaz, 2005’te Türkiye Jokey Kulübü Asli Üyesi seçilerek, çeşitli dönemlerde yönetim kurullarında görev aldı.

Oyla post
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir