Üniversite öğrencilerinin Akbil ücretini belediye karşılayacak

Posted by

İstanbulKart öğrenci aylık abonman bedeli desteğine başvurmak isteyen öğrenciler, başvuru formunu doldurarak ve ekteki belgeleri sisteme yükleyerek başvurularını yapabilecekler.

Üniversite öğrencilerinin Akbil ücretini belediye karşılayacak

Üsküdar Belediyesi, İstanbul’da üniversite eğitimi alan Üsküdarlı öğrencilere İstanbulkart desteği veriyor.

Üniversite öğrencilerine doğalgaz faturası katkısına bir yenisini daha ekledik

Üsküdar Belediyesi olarak geçen yıl başlattığımız üniversite öğrencilerine doğalgaz faturası katkısına bir yenisini daha ekledik. Üsküdar’da ikamet eden tüm üniversite öğrencilerine ulaşım desteği sağlayacağız.

Üsküdar Belediyesi İstanbulKart öğrenci abonman bedeli desteği müjdesi

Binlerce üniversite öğrencisini ilgilendiren müjdeyi başkanımız Hilmi Türkmen sosyal medya hesapları üzerinden duyurdu. Başkanımız mesajında, ‘’…ve müjdemizi açıklıyoruz.

Üniversite öğrencilerinin Akbil ücretini ödeyeceğiz

Öncelikle; öğrenci evlerinin doğal gaz faturalarını ödemeye devam ediyoruz. Ve şimdi de Üsküdar’da ikamet eden tüm üniversite öğrencilerimizin İstanbul Kart (Akbil) ücretini de yıl boyu ödeyeceğiz. Sizi çok seviyoruz‘’ dedi.

Kalabalık bir öğrenci evinden sosyal medya hesaplarından duyurduğu müjdenin altına başvuru adresini de ekleyen başkanımız ayrıca öğrencilerle birlikte fotoğraflarını ve videosunu da paylaştı.

Üsküdar ilçesinde ikamet eden tüm üniversite öğrencilerinin belediyemize yapacakları başvurunun ardından bir yıl boyunca İstanbul’da geçerli olacak İstanbul Kartlarını (Akbil) ücretsiz kullanma imkânına sahip olacaklar.

Verdiği müjde ile ziyaret ettiği evde sevinçle karşılanan başkanımız, “Üsküdar’da oturup da üniversiteye giden binlerce öğrenci var. Bunların bir çoğu Anadolu’nun çeşitli illerinden, bölgelerinden kısıtlı imkânlarla İstanbul’a okumaya gelmiş öğrenciler. Geçen yıl büyük ses getiren ve diğer belediyelere de örnek olan projemizle üniversite öğrencilerine ısınma sorunlarını çözmeleri için doğal gaz desteği vermeye başlamıştık.

Gördük ki bu uygulamamız herkesi mutlu etti. Üsküdar Belediyesi olarak bu desteği daha da genişletelim istedik. Üsküdar’da ikamet eden tüm üniversite öğrencilerinin toplu ulaşım sıkıntısını da ortadan kaldırmaya karar verdik.

Üsküdar’da oturan tüm üniversite öğrencilerinin yıl boyunca İstanbul Kart ücretlerini biz karşılayacağız. Bütün öğrencilerimize hayırlı olsun. Gençlerimiz bizim geleceğimiz, onlara her türlü destek için sonuna kadar gayret edeceğiz.” dedi.

Üniversite öğrencilerinin yaşadığı öğrenci evlerine aylık doğal gaz destek miktarını da 400 TL’den 600 TL’ye çıkardık.

Kampanyamıza, İstanbul’da bir üniversitede örgün eğitime devam eden ön lisans, lisans veya yüksek lisans öğrencisi olan, ilçe sınırları içerisinde en az 3 öğrencinin ikamet ettiği bir evde kalan, normal öğrenim süresi içinde eğitimine devam eden ve İGDAŞ abonesi olan öğrenciler katılabiliyor.

İstanbulKart öğrenci aylık abonman bedeli desteğine başvurmak isteyen öğrenciler, başvuru formunu doldurarak ve ekteki belgeleri sisteme yükleyerek başvurularını yapabilecekler.

Üsküdar ilçesinde ikamet ettiğinizi gösteren e-Devlet’ten alınmış ikametgâh belgesi,

E-devlet üzerinden alınmış ve İstanbul’daki üniversitelerde ÖRGÜN ve AKTİF olarak lisans ve ön lisans eğitimi alındığına dair GÜNCEL öğrenci belgesi,

Bankadan alınmış öğrenciye ait IBAN numarasını gösteren belge.

Oyla post
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir