,

Türkiye’nin geleceğini şekillendirecek parlak fikirli beyinler!

Posted by

Bizim için değerlisiniz..

Size sunabileceğimiz teklifler için bizimle iletişime geçin!

TechBridges Teknoloji Merkezleri vizyonunu ve girişimciliğini hayata geçirmek isteyen parlak fikirli genç beyinler için kapılarını sonuna kadar açtı.

Neden Bizimle Çalışmalısınız?

Yerli ve milli bir sanayi yapısı: Ankara’da inovatif, rekabetçi, sürdürülebilir, yerli ve milli bir sanayi yapısı oluşturmak için teknoloji projeleri üretiyor ve teknoloji girişimcilerine teknik ve altyapısal olanaklar sağlıyoruz.

Ankara’nın Avrasya çapında bir bilgi havuzu ve örnek kabul edilen bir siberşehir olabilmesi için gereken teknoloji projelerini hayata geçirecek, yenilikçilik ve tasarım kapasitesini artıracak nitelikli insan kaynağını geliştirmek istiyoruz.

Nitelikli Teknoloji Üreten Yenilikçi Girişimlerin Sayısının Hızlı Bir Şekilde Artmasını ve Girişimlerin Küresel Pazarlara Entegre Olarak Yüksek Değerlere Ulaşmasını Desteklemek; Bunun İçin Girişimcilik Ekosistemini Ankara Genelinde Bir Cazibe Merkezi Haline Getirmek İstiyoruz.

Girişimcilik ekosisteminin yetenek kapasitesi, iş birliği mekanizmaları, katılım sermayesi, giriş kolaylığı, küresel ekosisteme entegrasyon gibi bakımlardan bütüncül olarak olgunlaşması için eğitim programları sağlanacaktır.

Bilişim ve teknoloji bir ülkenin refahına ve kalkınmasına değer katmak için yüzyılın itici kaynağıdır.

Bu nedenle, Ankara’da nitelikli insan kaynaklarının yetiştirilmesine katkı sağlamak, özellikle gençlerin teknolojik konularda araştırma ve geliştirme çalışmalarını teşvik etmek Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin öne çıkan hedeflerindendir.

Türkiye’nin geleceğini şekillendirecek gençlerimize yatırım yapmak

TechBridge Kuzey Yıldızı İletişim

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin Ankara’yı, Avrasya genelinde bir veri havuzu ve teknoloji köprüsü olan bir siber şehre dönüştürme hedefi doğrultusunda, ilki 26 Temmuz 2021 tarihinde Pursaklar’da açılan Kuzey Yıldızı TechBridge İletişim olmak üzere, Çankaya, Dikmen, Ulus ve Çayyolu’nda TechBridge Merkezlerinin ve Birlik Mahallesi’nde bir E-Spor Tesisi’nin açılması planlanmaktadır.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, bu girişimler ile aynı zamanda geleceğin teknolojilerine, Ar-Ge’ye ve nihayetinde Türkiye’nin geleceğini şekillendirecek gençlerimize yatırım yapmaktadır.

TechBridges Teknoloji Merkezleri

Ankara Büyükşehir Belediyesi, TechBridges Teknoloji Merkezleri kapsamında, 3D yazıcılar ve scannerları, ihtiyaç duyulan teknik donanımı, internet ve elektrik ihtiyaçlarını, açık ofis alanlarını, toplantı ve seminer salonlarını parlak fikirli gençlerimizin ve girişimcilerimizin kullanımına sunmaktadır.

Bu merkezlerde ayrıca, oyun yazılımı tasarım programları, görsel efekt eğitimi, reklam filmi yapımı gibi teknik eğitimlerin verilmesi de amaçlanmaktadır. Bu girişimlerde yeralmaya yönelik öncelikler; teknolojide yenilikçilik, girişimcilik ve sürdürülebilir uygulamalar olacaktır.

Parlak fikirli gençler

Katılım kapsamında çeşitli mobil uygulamalar, yapay zeka, işletme, sağlık ve organik tarım yazılımları, atık yönetimi telekomünikasyon, bilgi güvenliği, savunma, akıllı şehir sistemleri, e-oyunlar, IoT ve Büyük Veri, e-öğrenme, simülasyon, imaj, coğrafya ve dil işleme, engelli vatandaşlara, yeşil çevre teknolojilerine fikir / ürün / proje üreten, ampute hayvanlar için protez geliştirmeyi hedefleyen genç girişimciler ve daha farklı birçok teknolojik alanda çözüm sunan parlak fikirli gençlerimiz yer alabilecektir.

İnnovatif A.Ş, Ankara Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kurulmuş bir girişim ve teknoloji projeleri şirketidir.

İnnovatif A.Ş.’nin amacı, şehir refahı açısından yenilik ve büyümeye dayalı yerel ve uluslararası projeler ve ortaklıklar geliştirmektir.

Innovatif A.Ş., Ankara’yı Avrasya genelinde bir Veri Havuzu ve Teknoloji Köprüsü olan bir CyberPolis’e dönüştürmek için projeler üzerinde çalışmaktadır.

TechBridge iş istasyonları ve teknoloji girişimleri

TechBridge iş istasyonları

Yürütülen projeler arasında, merkezi şehir alanlarında ekonomiye, teknolojiye ve girişimciliğe katkı sağlayacak TechBridge iş istasyonları ve teknoloji girişimleri için gelecekte accelarator olarak da faaliyet geçecek olan teknik ve girişimcilik akademi merkezleri inşa etmek, yeşil teknoloji dostu ulaşım projeleriyle Ankara’nın karbon baskısını azaltmak, gençler ve girişimciler için teknoloji ve e-oyun odaklı festivaller ve konferanslar düzenlemek, dijital bilim müzesi gibi şehir turizmine katkıda bulunacak yapılar oluşturmaktır.

TechBridge yapay zeka, inovasyon teknoloji merkezi iletişim bilgileri

Ansera Dijital Akademi

Ansera AVM’de hizmete sunduğumuz Dijital Akademi servisimiz ile Ankaralılar temel derslere ek olarak teknoloji ve kodlama derslerine, sanat derslerine ve farklı bilişimsel derslere Ankara’ya merkezi olan bir konumda, kolayca ulaşabilecekler.

Oyla post
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir