Türkiye ve tüm dünyada geçerli BaşkentKart özellikleri | ABB

Posted by

BaşkentKart Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin tescilli markasıdır.

Türkiye’de Bir İlk

En kapsamlı şehir kartı olan Başkent Kart; tüm iş yerlerinde ve online alışverişlerde kullanılacak. Herkesin kullanabileceği Başkent Kart, ön ödemeli kart mantığıyla içerisine ne kadar yükleme yapılırsa o kadar kullanılabilecek.

Tüm Dünyada Geçerli

Proje ile vatandaşlarımızın ulaşım, alışveriş, sağlık, fatura ödeme gibi günlük hayatlarını kolaylaştıracak bir ekosistem kuruldu. Ekosistem içerisinde; vatandaşlarımız dijital cüzdan özelliğiyle hem fiziksel hem sanal ön ödemeli kart oluşturabilecek. Başkent Kart, Master Card altyapısıyla tüm dünyada geçerli bir şehir kartı olacak.

Başkent Kart, pos cihazının bulunduğu her yerde geçerli

Sadece Sosyal Yardım Alan Vatandaşlarımız İçin Değil Herkes İçin Başkent Kart

Temassız Ve Aidatsız

Başkent Kart, pos cihazının bulunduğu her yerde geçerli olacak. Temassız ödeme yapılabilecek. Anlaşmalı yerlerde yapılacak alışverişlerde özel indirimlerden ve avantajlardan yararlanabilme imkanı sunacak. Kart aidatı alınmayacak. Harcama yapıldıkça ihtiyaç sahibi aileler de kazanacak.

Başkent Kart Mobilde

Fatura ödemeleri, 7/24 para transferi, cüzdandan cüzdana para transferi, bakiye yükleme / çekme gibi işlemler mobil uygulama üzerinden kolaylıkla gerçekleştirilebilecek. Başkent Mobil uygulamasıyla tüm işlemler online yapılabilecek.

Başkent Kart nedir ne işe yarar nerelerde kullanılır?

Aylık 2 TL’ye Sigorta Yapma İmkanı Olacak

Belediye iştiraki Beltema Sigorta güvencesiyle aylık sadece 2 TL’ye ferdi kaza sigortası yaptırılacak. Sigorta yaptıranlar ücretsiz ambulans hizmetinden faydalanabilecek.

Öğrenci Dostu Başkent Kart

Başkent Kart ile kitap alışverişleri indirimli olarak yapılabilecek. Yakında başlayacak olan burs projesinde de kullanılacak. Anlaşmalı sinema, kafe ve müze gibi yerlerde özel indirimler sağlayacak.

Anlaşmalı sinema, kafe ve müze gibi yerlerde özel indirimler

Projenin İkinci Fazında

Şehir içi toplu ulaşımda, vatandaşımız avantajlı fiyatlardan ve aktarma hizmetlerinden yararlanacak. Akıllı otopark ve akıllı taksilerde kullanılabilecek. Kredi Kartı olarak kullanılabilecek.

Başkent Kart  Nerelerde kullanılır, avantajları nedir?

Sosyal Yardımlarda Yeni Bir Dönem Başlıyor! Bir Elin Verdiğini Diğer El Görmeyecek

Başkent Kart, sosyal yardım sistemini geliştirerek ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın yardımlarını şeffaf ve kolaylıkla alabilmesini sağlayacak. Sosyal yardım alan vatandaşların ve diğer kart sahiplerinin kart tasarımları aynı olacak.

Sosyal Yardımlarda Yeni Bir Dönem Başlıyor! Bir Elin Verdiğini Diğer El Görmeyecek

İstanbul Kart nerelerde kullanılır?

Uygar Bir Yardım Sistemi

Sosyal yardım alan aileler için; kuyum, bahis, tekel gibi harcamalar hariç herkes ihtiyacı olan ürünü dilediği yerden satın alabilecek. Kredi kartı geçen her yerde kullanılabilecek. Gıda kolisi devri sona erecek.

Masraflar Sona Eriyor

Sosyal yardım yapılırken kullanılan personel gücü ve dağıtım masrafları sona erecek. Buraya harcanan paralar yine sosyal yardım alan aileler için kullanılacak. Sosyal yardımlar bir tüccarın kazancı olmayacak. Destek ekonomisi başkentin tamamına yayılacak.

Başkent Kart Çiftçilerin Yanında

Yerli Üretime Teşvik, Çiftçilere Destek ‘‘Bereket Kart’’

Çiftçilere özel olacak Bereket Kart’a üretime yönelik destek tutarları yüklenebilecek.

Belediye iştiraki Belplas’ın çiftçilere yönelik ürünleri indirimli alınabilecek.

Çiftçilere özel Bereket Kart ile üretime destek

Ankara Büyükşehir Belediyesi İletişim Bilgileri:

Santral: (0 312) 507 10 00

Kep Adresi: ankarabuyuksehirbelediyesi@hs01.kep.tr

E-Posta: 153@ankara.bel.tr

Adresi: Emniyet Mah.Hipodrom Cad. No:5 Posta Kodu: 06430 Yenimahalle Ankara Türkiye

 


 

BAŞKENTKART” Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin tescilli markasıdır.

BAŞKENT KART, 6493 sayılı Ödeme ve Menkul Kıymet Mutabakat Sistemleri, ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para Kuruluşları Hakkında Kanunun çerçevesinde Merkez Bankası tarafından faaliyet izni verilen Birleşik Ödeme Hizmetleri A.Ş.’nin altyapısını kurduğu bir kamu hizmetidir.

Oyla post
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir