Tarım Bakanı Pakdemirli istifa etti, yerine Vahit Kirişçi atandı

Posted by

Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı’na nazaran misyondan af talebi kabul edilen Bekir Pakdemirli’den boşalan Tarım ve Orman Bakanlığına Vahit Kirişci atandı.

Bekir Pakdemirli istifa etti, yerine Vahit Kirişçi atandı

Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı’na nazaran misyondan af talebi kabul edilen Bekir Pakdemirli’den boşalan Tarım ve Orman Bakanlığı görevine Vahit Kirişçi atandı

Vahit Kirişçi Kimdir, Biyografisi

Vahit Kirişci, 4 Aralık 1960’da, Kahramanmaraş’ta doğdu. Babasının ismi Mustafa, annesinin ismi Saniye’dir.

Ziraat Yüksek Mühendisi ve Öğretim Üyesi; Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi’ni bitirdi.

Yüksek lisansını Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi Fen Bilimleri Enstitüsü’nde, doktorasını İngiltere Cranfield Üniversitesi’nde tamamladı.

Tarım ve Köyişleri Bakanlığı’nda teknik eleman olarak çalıştı. Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak ders verdi.

1995’te doçent, 2001’de profesör oldu. 16’sı yabancı lisanda olmak üzere, toplam 55 adet makale, kitap, komite raporu ve bildiri çeşidinde yayın yaptı.

Birçok sivil toplum kuruluşunda yönetici olarak misyon üstlendi.

22. Devir Adana Milletvekili. 22. Devir’de Türkiye AB Karma Parlamento Komitesi Üyesi oldu ve Başkanvekilliği vazifesinde bulundu.

TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komitesi Başkanlığı misyonunu yürüttü. 23. Devir’de birebir Komite’nin Başkanlığına tekrar seçildi.

İngilizce bilen Kirişci, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Oyla post
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir