STEM Merkezi Atölyesi geleceğin mesleklerine kayıt başladı

Posted by

STEM Merkezi ile çocuklara özgün düşünebilme, teknoloji tasarımı yapabilme, yazılım geliştirebilme gibi konularda yetenek kazanmasına katkı sunulacak.

STEM merkezi atölye kayıtları başladı

Tarsus Belediyesi – Bilim, Teknoloji, Mühendislik, Matematik – STEM Merkezi Atölye Kayıt Formunu doldurarak kayıtlarını yapabilecekler.

Tarsus Belediyesi tarafından hayata geçirilen, çocukların erken yaşta problemlere yaratıcı çözümler üreten, değişimlere uyum sağlayan, analitik düşünmesine yardımcı olan, iletişim becerileri güçlü, donanımlı ve kendine güvenen bireyler olarak yetişmesine katkı sağlayan Ülker AYDIN STEM (Bilim, teknoloji, mühendislik, matematik) Merkezi Atölye kayıtları başladı.

Ülker AYDIN STEM Merkezine kayıt yaptıran çocuklar, on kişilik sınıflarda Akıl Oyunları, Robotik Kodlama, Mekatronik atölyelerinde eğitim alacak. Atölyeler, 09:30 – 17:00 saatleri arasında gerçekleştirilecek.

ÇOCUKLARIN KİŞİSEL GELİŞİMİ SAĞLANACAK

STEM Merkezi ile çocuklara özgün düşünebilme, teknoloji tasarımı yapabilme, yazılım geliştirebilme gibi konularda yetenek kazanmasına katkı sunulacak.

Gençleri, geleceğin mesleklerine hazırlarken onların teknolojik yapıları tanıması ve kullanmasını sağlayacak.

Problem Çözebilme, Yenilikçiliğe açık, İcat yapabilme, Özgüven
Problem Çözebilme, Yenilikçiliğe açık, İcat yapabilme, Özgüven

Uzun vadeli olarak eğitimde başarı girişimi olan STEM Merkezi kursu ile çocuklar; Problem Çözebilme, Yenilikçiliğe açık, İcat yapabilme, Özgüven ve Öz-motivasyon, Tutarlı düşünme, Teknoloji okuryazarlığı konularında gelişim sağlayacak.

STEM MERKEZİ OKUL ZİYARETLERİ BAŞLADI

Öğrencilerin problemlere disiplinler arası bakış açısıyla bakmasını, yeni nesil eğitim yaklaşımıyla bilgi ve beceri kazanmasını hedefleyen STEM Merkezi’nin 15 Kasım itibari ile okul ziyaretleri başladı.

Okullar için katılımcı sayısının 50 olarak belirlendiği merkeze ziyaret 09:00 – 17:00 saatleri arasında gerçekleştirilebilecek.

15 KASIM – 15 ARALIK TARİHLERİ ARASINDA ATÖLYE KAYITLARI ALINACAKTIR.

ATÖLYELER
• Akıl Oyunları
• Robotik ve Kodlama
• Mekatronik

ATÖLTE SAATLERİ
09 : 30 – 11 : 00
13 : 30 – 15 : 00
15 :30 – 17 : 00

Sınıflar 10 ar kişiliktir.

OKULLAR İÇİN ZİYARET SAATLERİ

09 : 00 – 10 : 00
10 : 30 – 11 : 30
13 : 00 – 14 : 00
14 : 30 – 15 : 30
16 : 00 – 17 : 00

Ülker AYDIN STEM Merkezi’ni ziyaret etmek isteyen okullar ziyaretler için katılımcı sayısı en fazla 50’dir. (Tercih edilen ziyaret günü ve saati yoğunluk olması durumundan bilginiz dahilinde tarafımızca başka bir güne randevu verilecektir.

Oyla post
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir