Sosyal Destek İstanbulkart ile bakkallardan alışveriş başladı!

Posted by

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, salgından olumsuz etkilenen bakkal esnafı ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara destek için Halk Bakkal projesini başlattıklarını açıkladı.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu: Halk Bakkal projesini başlatıyoruz 

Sosyal Destek İstanbulkart sahibi bakkallardan alışveriş yapabilecek. Artık 200 bine yakın Sosyal Destek İstanbulkart kullanıcısı bakkallardan da alışveriş yapabilecek” dedi.

Proje ile 200 bine yakın Sosyal Destek İstanbulkart kullanıcısı bakkallardan alışveriş yapabilecek.

İmamoğlu, sosyal medya hesabından koronavirüs salgından olumsuz etkilenen bakkal esnafı için Halk Bakkal projesini başlattıklarını duyurdu.

Videolu paylaşımında “Sevgili bakkallarımız; Size destek olmak ve dayanışmayı güçlendirmek için Halk Bakkal projesini başlatıyoruz. Artık 200 bine yakın Sosyal Destek İstanbulkart kullanıcısı bakkallardan da alışveriş yapabilecek” diye yazan İmamoğlu, Halk Bakkal projesine kayıt için bakkallara çağrı da yaptı.

Öte yandan ‘halkbakkal.ibb.istanbul‘ sitesinde projeye dair şu bilgiler verildi:

“Covid-19 salgınının sağlık, sosyal ve ekonomik alanda etkileri derin oldu. Siz bakkallarımız da bunu yakından yaşıyorsunuz, farkındayız zor günlerden geçiyorsunuz. Bakkalların varlığını sürdürebilmesinin sadece ekonomik değil, aynı zamanda sosyal dayanışmamız için de çok önemli olduğunu biliyoruz. Hemen her bakkalda tutulan veresiye defterleri ile yoksul hanelerimizin kimsesiz kalmadığını biliyoruz.

İyi ki varsınız!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak vatandaşın yanında olan siz bakkallarımızın yanında olmak da bizim önceliğimiz. Bu kapsamda hem sizi destekleyecek hem de ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştıracak olan Halk Bakkal projesini hayata geçiriyoruz.

Bu sayede önceleri sadece zincir marketlere kullanılabilen Sosyal Kartlar artık siz bakkallarımızda da geçerli olacak. Halk Bakkal sistemine dahil olmak için lütfen BAŞVURU FORMU butonuna tıklayarak kaydınızı yaptırın. Daha sağlıklı, güzel ve kazançlı günlerde görüşmek dileğiyle…”

Acil başvurularınız için, 7 gün 24 saat aktif olan ALO 153 Çağrı Merkezimizi aramanız rica olunur!

Oyla post
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir