,

Sedef Kabaş ‘Cumhurbaşkanına hakaret’ suçundan tutuklandı!

Posted by

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret ettiği iddiasıyla gece saatlerinde gözaltına alınan gazeteci Sedef Kabaş, tutuklandı.

Ak Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret iddiasıyla gözaltına alınan gazeteci Sedef Kabaş tutuklandı.

Sedef Kabaş ne dedi?

Gazeteci Sedef Kabaş, canlı yayında AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik ‘Çok meşhur bir söz vardır. Taçlanan baş akıllanır diye. Ama görüyoruz ki gerçek değil. Ya da tam tersi bir söz vardır. Büyükbaş hayvan bir saraya girdiği zaman o kral olmaz. O saray ahır olur‘ ifadelerini kullandı.

Bu ifadelerin ardından AKP’lilerin hedef gösterdiği Kabaş hakında soruşturma başlatılmış ve gözaltına alınmıştı.

Gazeteci Sedef Kabaş tutuklandı

Savcılığın ifadesinin alınması yönünde verilen talimat üzerine emniyete götürülen Kabaş’ın buradaki işlemleri tamamlanınca tutuklanma talebiyle nöbetçi sulh ceza hakimliğine sevk edildi.

Gazeteci Sedef Kabaş, ‘Cumhurbaşkanına hakaret’ suçundan tutuklandı. Bakırköy kadın tutuk evine gönderildi.

“Talimatın gölgesinde yapılmıştır”

Gazeteci Sedef Kabaş’ın tutuklanması sonrası Tele1 Genel yayın yönetmeni Merdan Yanardağ Çağlayan Adliyesi önünde açıklamalarda bulundu.

Yanardağ açıklamasında, “Bu yargılama Abdülhamit Gül’ün yargıya verdiği bir talimatın gölgesinde yapılmıştır” ifadelerini kullandı.

Sedef Kabaş ne söyledi?

Sedef Kabaş, canlı yayında AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik ‘Çok meşhur bir söz vardır. Taçlanan baş akıllanır diye. Ama görüyoruz ki gerçek değil. Ya da tam tersi bir söz vardır. Büyükbaş hayvan bir saraya girdiği zaman o kral olmaz. O saray ahır olur’ ifadelerini kullandı. Kabaş’ın sözleri AKP’lilerin tepkisini çekerken, birçok isim de kendisine destek verdi.

Gazeteci Sedef Kabaş, canlı yayında söylediği sözleri daha sonra Twitter hesabından da paylaştı.

Kabaş, sözlerinin altına “Çerkes Atasözü” yazısını ekledi.

Kabaş’ın paylaşımı şöyle oldu:

“Öküz saraya çıkınca kral olmaz. Ama saray ahır olur.”

-Çerkes atasözü-

Oyla post
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir