Reşat ve Hamit altınları (neden) yeniden basılacak!

Posted by

Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü’nün Hamit ve Reşat altınlarının yeniden basılması yönünde çalışma başlattığı bildirildi.

Hamit ve Reşat altınları neden yeniden basılacak!

İstanbul Kuyumcular Odası’ndan (İKO) yapılan açıklamaya göre;

İKO Başkanı Mustafa Atayık’ın Hamit ve Reşat altınlarıyla ilgili piyasada yaşanan olumsuzlukları ortadan kaldırmak amacıyla Darphane üst yönetimiyle sürdürdüğü görüşmeler sonuç verdi.

Darphane, vatandaşın Reşat ve Hamit altınlarına olan ilgilerinden dolayı, söz konusu altınların yeniden basılması yönünde çalışma başlatmıştı.

Hamit ve Reşat altınları neden yeniden basılıyor?

İKO Yönetimi, SMS yoluyla sektörü konuyla ilgili bilgilendirdi.

SMS notunda ise şu bilgilere yer verildi:

“Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü ile İKO Başkanı Mustafa Atayık tarafından yapılan görüşmeler neticesinde, Hamit ve Reşat altınlarının, piyasadaki olumsuz sonuçlarını önlemek adına, taklit edilen ürünlerden ayırt edici özelliklere sahip olacak şekilde Darphane tarafından basılarak en kısa zamanda piyasaya sürülmesine karar verilmiştir.

Piyasaya sürüleceği tarih ise daha sonra tarafımızdan açıklanacaktır.

Bilgilerinize önemle duyurulur.”


+ Bilgi

Reşat Altını, Padişah Reşad’ın tahta çıkışının onuncu yılı anısına bastırılmış olan altın paradır.

İstanbul Kuyumcular Odası, İKO Mücevher Akademisi’nde İstanbul Ticaret Üniversitesi işbirliği ile gerçekleştirilen Matrix Gold kursunda yeni sınıf, 30 Kasım 2021 Salı günü açılıyor.

İletişim: 0212 516 2757 (133)

Kuyum Ticareti Hakkında Yönetmelik gereğince, perakende kuyum ticareti yapanların, 31 Aralık 2021 tarihine kadar Ustalık Belgesi ile birlikte Ticaret İl Müdürlüğünden Yetki Belgesi alma zorunluluğu bulunmaktadır.

Oyla post
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir