Psikolojik drama filmi Karanlık Kız sinemalarda vizyonda!

Posted by

Fragman izle / Kayıp Kız, Elena Ferrante’nin aynı adlı romanından uyarlanan, Maggie Gyllenhaal tarafından yazılıp yönetilen 2021 psikolojik drama filmidir.

İKSV Galaları aralık ayında Maggie Gyllenhaal imzalı The Lost Daughter / Karanlık Kız ile devam ediyor.

Napoli Romanları’yla ünlenen Elena Ferrante’nin aynı adlı romanından uyarlanan Karanlık Kız, Secretary’den Sherrybaby, The Dark Knight ve The Kindergarten Teacher’a birçok filmden, The Deuce gibi dizilerden oyuncu olarak tanıdığımız Maggie Gyllenhaal’un yönetmenliğini üstlendiği ilk film.

Maggie Gyllenhaal’ın ilk uzun metrajlı filmi “The Lost Daughter / Karanlık Kız” İKSV Galaları’nda.

Dünya prömiyerini 78. Venedik Film Festivali‘nde yapan film, Gyllenhaal’a En İyi Senaryo ödülünü getirdi. New York Film Eleştirmenleri Birliği tarafından En İyi İlk Film seçildi.

Filmin başrollerini Olivia Colman ile Dakota Johnson paylaşıyor. Filmin kalabalık oyuncu kadrosunda deneyimli oyuncu Ed Harris’ten Normal People dizisiyle ünlenen Paul Mescal’a birçok ünlü isim yer alıyor.

15 Aralık Çarşamba 21:30 City’s Nişantaşı – CINEWAM

The Wrap’e göre “bir şaheser. Olivia Colman resmen harikulade”, The Guardian’a göre “leziz bir dram” olan Karanlık Kız, bir üniversite profesörünün yaz tatilinde geçmişiyle yüzleşmesini anlatıyor.

Olivia Colman’ın canlandırdığı Leda, yalnız başına çıktığı yaz tatilinde, sahilde vakit geçiren Nina ve kızıyla karşılaşıyor. Anne-kız arasındaki yakın ilişki Leda’nın hem dengesini bozuyor hem de kendi anılarını ve anneliğinin ilk döneminde yaşadığı duygusal çalkantıları depreştiriyor.

Karanlık Kız

Yönetmen: Maggie Gyllenhaal

Senaryo: Maggie Gyllenhaal

Oyuncular: Olivia Colman, Dakota Johnson, Jessie Buckley, Peter Sarsgaard, Paul Mescal, Ed Harris, Oliver Jackson-Cohen, Alba Rohrwacher, Jack Farthing.

Süre: 121′

Dili: İngilizce, Türkçe alt yazılı

Bu film 13 yaş ve üzeri izleyiciler için uygundur

Biletler

Karanlık Kız biletleri, 8 Aralık Çarşamba 10.30’da başlayacak Lale Kart üyeleri için indirimli ön satışların ardından, 10 Aralık Cuma 10.30’da genel satışa açılacak. Biletler passo.com.tr üzerinden, Passo perakende noktalarından ve İKSV gişesinden alınabilir.

Tam: 45TL

Öğrenci: 30TL

İKSV Lale Kart üyeleri için ön satış:

8 Aralık Çarşamba 10.30 Siyah ve Beyaz Lale Kart Üyeleri

9 Aralık Perşembe 10.30 Kırmızı ve Sarı Lale Kart Üyeleri

Siyah ve Beyaz Lale Kart üyeleri biletlerini kendilerine ait ön satış döneminde, yer seçme opsiyonuyla passo.com.tr/tr üzerinden %25; Kırmızı ve Sarı Lale Kart üyeleri ise fiziki etkinliklerde %15 oranlarında indirimle satın alabilirler.

Siyah Lale Kart üyeleri kendileriyle paylaşılan rezervasyon formu aracılığıyla taleplerini öncelikli olarak iletebilirler.

Oyla post
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir