, ,

Millî Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan dualarla anılıyor

Posted by

Saadet Partisi’nin düzenlediği, ‘Erbakan’ı Anma ve Anlama’ programıyla Prof. Dr. Necmettin Erbakan, vefatının sene-i devriyesinde dualarla anılıyor.

Necmettin Erbakan’ın vefatının sene-i devriyesi etkinlikleri

Saadet Partisi, Millî Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın vefatının 11’inci sene-i devriyesi münasebetiyle bugün, İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde ‘Erbakan’ı Anma ve Anlama’ programı düzenliyor.

Millet İttifakı’nı oluşturan 6 siyasi parti lideri bugün eski Başbakan Necmettin Erbakan’ın vefatının 11. yıl dönümünde İstanbul Haliç Kongre Merkezi’ndeki anmada buluşacak.

‘Adil Devlet ve İnsanca Yaşam’ temasıyla tertip edilen program saat 13:00’da başlayacak.

Erbakan’ı anma programına, ev sahibi SP Lideri Temel Karamollaoğlu, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Lideri Meral Akşener, Deva Partisi Lideri Ali Babacan, Gelecek Partisi Lideri Ahmet Davutoğlu ve DP Lideri Gültekin Uysal katılacak.

Programa başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere TBMM Başkanı, siyasi parti genel başkanları, bakanlar, milletvekilleri, akademisyenler ve STK temsilcileri davet edildi. Programda Erbakan Hoca’nın ilim, fikir, siyaset, devlet ve dava adamı yönü üzerinde durulacak.

Millî Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan dualarla anılıyor | Güncel

6 lider, Erbakan için 15 dakikalık birer kısa konuşma da yapacak. SP, anma töreni için tüm siyasi parti liderlerine ve STK’lara da davetiye gönderdi. AKP’nin de temsilci göndererek programa katılması bekleniyor.

Program Haliç Kongre Merkezi’nde

İlim, fikir, siyaset, devlet ve dava adamı Millî Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan, vefatının 11’inci yıl dönümünde İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde dualarla anılacak.

Saadet Partisi tarafından ‘Adil Devlet ve İnsanca Yaşam’ temasıyla organize edilecek programa yerli ve yabancı devlet ve siyaset adamı, STK temsilcileri, akademisyenler ve binlerce Erbakan sevdalısı katılacak.

Liderler birer konuşma yapacaklar

Saadet Partisi’nin ev sahipliğinde gerçekleşecek programa, Başkent Ankara Ahlatlıbel’de yuvarlak masaya oturan 6 siyasi lider de katılacak.

Programın ev sahibi Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun yanı sıra CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ve Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal’ın da programda Erbakan’ın ilim, fikir, siyaset ve devlet adamı yönüyle ilgili birer konuşma yapması bekleniyor.

24 Şubat - 2 Mart tarihleri arasında “Erbakan Haftası” etkinlikleri

Millî Görüş Hareketi’nin lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan, vefatının 11’inci sene-i devriyesinde 24 Şubat – 2 Mart tarihleri arasında “Erbakan Haftası” etkinlikleri adı altında Türkiye başta olmak üzere İslam coğrafyası ve Balkan ülkelerinde anılıyor.

Erbakan Haftası’nın ana programı ise bugün saat 13.00’da Haliç Kongre Merkezi’nde “Adil Devlet ve İnsanca Yaşam” temasıyla yapılacak. Haliç Kongre Merkezi’ndeki programa 6 siyasi liderin yanı sıra siyasi parti ve STK temsilcileri ile ulusal ve uluslararası birçok ismin katılması bekleniyor.

Oyla post
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir