Meslek kursuna katılım belgesi e-Devlet üzerinden alınabilecek

Posted by

Kursiyer kurs katılım belgesini e-Devlet üzerinden alabilecek

Katılım belgesinin sağ alt köşesinde bulunan karekod, e-Devlet resmi mobil uygulaması ile sorgulanarak belgenin doğruluğu kontrol edilebiliyor.

Katılım Belgeleri Artık E-Devlet’te

Konya Büyükşehir, kurumsal dijital dönüşüm ve Akıllı Şehircilik alanlarındaki hizmetlerine bir yenisini daha ekledi.

Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme KOMEK Kurslarında yetişkin eğitimlerini başarıyla tamamlayan kursiyerler, katılım belgelerini artık e-Devlet üzerinden alabilecek.

KOMEK Katılım Belgeleri Artık E-Devlet’te

İlk müracaat, kesin kayıt, yoklama ve not tutma gibi tüm süreçlerin dijital ortamda yürütüldüğü Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kurslarında (KOMEK) yetişkin eğitimlerini başarıyla tamamlayan kursiyerler bundan böyle katılım belgelerini de e-Devlet üzerinden alabilecek.

Tamamen çevrimiçi olan bu sistem sayesinde KOMEK tarafından düzenlenen kurslara ait tüm katılım belgeleri, 2020 yılı ve sonrasındaki kursları başarı ile tamamlayan kursiyerler için erişime açık olacak.

4 ADIMDA BELGELERE ULAŞILABİLİYOR

Katılım belgesini dijital ortamda almak ya da sorgulamak isteyen kursiyerler, 4 adımda belgelerine ulaşabiliyor.

İlk adımda, www.turkiye.gov.tr adresine kimlik bilgileri ile giriş yapılıyor.

İkinci adımda arama bölümüne “eğitim kurs bilgisi sorgulama” yazarak çıkan ekrandan “Konya Büyükşehir Belediyesi / Eğitim / Kurs Bilgisi Sorgulama” menüsüne tıklanıyor.

Üçüncü adımda KOMEK bünyesinde verilen eğitimlerden 2020 yılı ve sonrasında başarı ile tamamlanan tüm branşlar listeleniyor.

Dördüncü ve son adımda ise ekranda listelenen branşın karşısındaki “görüntüle” butonu ile katılım belgesinin son haline dijital olarak ulaşılabiliyor.

Katılım belgesinin sağ alt köşesinde bulunan karekod, e-Devlet resmi mobil uygulaması ile sorgulanarak belgenin doğruluğu kontrol edilebiliyor.

*e-devlet üzerinden alınan sertifikalar

Oyla post
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir