Meram Piri Reis Evleri’ne rekor başvuru yapıldı! | Konya

Posted by

Her projesi yeni bir rekor kıran Meram Belediyesi’nin öncülük ettiği Piri Reis Evleri de 77 bin 353 başvuru sayısı ile yeni bir rekor kırdı

Piri Reis Evleri’nin kurası ne zaman çekilecek?

Konya Merkez Meram Belediyesi’nin öncülüğünde kurulan Piri Reis Evleri Konut Yapı Kooperatifi’nde ön başvurular sona erdi.

Piri Reis Evleri 77 bin 353 ön başvuru sayısı ile Meram’ın yeni rekortmen kooperatifi oldu.

Hak sahiplerinin yine noter huzurunda gerçekleştirilecek kura ile belirleneceği Piri Reis Evleri, iki ayrı parselde zemin+7 kattan oluşan 14 blok olarak inşa edilecek.

Projede ayrıca 5 bin 100 metrekarelik de ticari alan bulunuyor

23 bin 500 metrekare sosyal yaşam alanı içerisinde yeşil alan, çocuk oyun ve spor alanları ve yürüyüş yolları ile site sakinlerine ferah ve konforlu bir yaşam sunacak olan projede her daire için bir kapalı otopark yeri ayrıldı.

Kura çekimi tarihi duyurulacak!

Önbaşvuru listelerinin hazır hale gelmesiyle birlikte noter huzurunda çekiliş gerçekleştirilecek, çekiliş tarihi Meram Belediyesi ve Piri Reis Evleri Konut Yapı Kooperatifi’nin resmi web sitesi ile sosyal medya hesaplarından kamuoyuna duyurulacak.

Kura çekilişleri, Meram Belediyesi’nin resmi YouTube hesabı üzerinden canlı yayınla izleyiciyle buluşacak.

Hemşehrilerime teşekkürlerimi sunuyorum

Meram’da başlattıkları büyük konut hamlesinin gördüğü rağbetten duyduğu mutluluğu dile getiren Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, öncülük ettikleri her projenin rekor sayıya ulaşmasının kendilerini bu yönde şevklendirdiğini ifade etti.

Bunun bir sonucu olarak bir kooperatifin işlemleri sürerken bir diğeri için kollarını sıvadıklarını kaydeden Başkan Kavuş;

“Öncelikle bize güvenen tüm hemşehrilerime teşekkürlerimi sunuyorum. Kooperatiflerimiz bir yandan ilçemizdeki konut açığına merhem oluyor, diğer taraftan yüksek sayıdaki daire sayıları nedeniyle şehrimizin inşaat sektörüne hareket kazandırıyor.

Ama en önemlisi ev sahibi olma ümidi taşıyan hemşehrilerimize bu umuda yaklaşma fırsatı sunuyor. Gördüğümüz yoğun ilgi sebebiyle bu yöndeki çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz” diye konuştu.

Meram Belediyesi’nin kuruluşuna öncülük ettiği kooperatiflerde son üç yılda toplamda 5 bin 419 konut projesini hayata geçirdiklerini ve bunlardan 537 daire 50 dükkanı teslim ettiklerini hatırlatan Başkan Kavuş, bugüne kadar yürüttükleri planlı, programlı ve ciddi değişim ve dönüşüm çalışmalarının bundan sonra da aynı şekilde devam edeceğini ifade etti.

Oyla post
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir