Meram Piri Reis Evleri Konut Yapı Kooperatifi nerededir?

Posted by

Konya Meram Belediyesi Piri Reis Evleri nerede?

Konya Meram Belediyesi’nin ilçe genelinde yürüttüğü Kentsel Dönüşüm Kapsamında kurulmasına öncülük ettiği Piri Reis Evleri Konut Yapı Kooperatifi Aymanas Mahallesi sınırlarında yer almaktadır.

Ahmet Özcan Caddesi ile Karaman Caddesi’ne yakın lokasyonda ve yeni açılacak Alparslan Türkeş Caddesi’ne cephe olan Piri Reis Evleri Konut Yapı Kooperatifi toplama 56.525 m² arsa alanına sahip olup 2 ayrı parselde Zemin + 7 kattan 14 blok ve 846 daire olarak inşa edilecektir.

Her daire için 1 adet otopark

23.500 m² sosyal yaşam alanı içerisinde yeşil alan, çocuk oyun alanları, spor alanları ve yürüyüş yolları ile site sakinlerine ferah ve konforlu bir yaşam sunacak olan projede her daire için 1 adet kapalı otopark yapılacaktır.

Projede yer alacak yaklaşık 5100 m² ticari alanlar site sakinlerinin yanı sıra yakın çevredeki mahallelilerin de ihtiyaçlarını karşılayacak ve bölgeye ayrıca değer katacaktır.

Zemin katlara üyelik alınmayacak

Piri Reis Evleri Konut Yapı Kooperatifi’nde arsa sahipleri için 4, üyeler için de 4 farklı büyüklükte daire bulanacak olup zemin katlar için üyelik alınmayacaktır.

Konya Meram Belediyesi Piri Reis Evleri Adresi Nerede, İletişim Bilgileri Nedir?

Adresi: Aymanas Mahallesi Aşçı Hasan Caddesi No: 1 Meram / Konya

Telefon iletişim Numarası:

444 3 042 dahili 9

Banka Hesap Bilgileri Nedir?:

TÜRKİYE EMLAK KATILIM BANKASI – KONYA ŞUBESİ

Hesap Adı: Sınırlı Sorumlu Piri Reis Evleri Konut Yapı Kooperatifi

Hesap No: 884242

IBAN Nosu: TR88 0021 1000 0008 8424 2000 01

Piri Reis Evleri Kooperatifi tüzel kişiliğe sahip yapı kooperatifi olarak kurulmuştur.

Müteahhitlik firmaları gibi sabit fiyat ve ödeme planına göre taksitli daire satışı yapan bir tüzel kişilik olmayıp kooperatife üye olanların ödeyeceği peşinat ve aylık aidatlar ile konutlar yapılacaktır.

Piri Reis Evleri Adresi Nerede, İletişim Bilgileri Nedir?

Peyder pey tamamlanacak olan daireler kura çekilişi ile belirlenecek üyelere teslim edilecek ve dairesine oturan üyeler de diğer üyeler gibi aidat ödemeye devam edecektir. Sadece belediye öncülüğünde kurulan kooperatiflerde değil tüm yapı kooperatif sistemlerinde işleyiş bu şekildedir.

Kooperatif sistemlerinde aidat artışlarını genel kurullarda üyeler kendileri belirlemektedir. Bu genel kurullarda belirlenecek aidat artışları ve inşaat maliyetlerine göre dairelerin imalat ve teslimatları süreleri değişkenlik gösterecektir.

Buna bağlı olarak da kooperatifin bitiş tarihi hakkında kesin bir süre vermek, tüm kooperatiflerde olduğu gibi Piri Reis Evleri Konut Yapı Kooperatifi’nde de mümkün değildir.

Piri Reis Evleri Konut Yapı Kooperatifi’nin kurulumuna öncülük eden Meram Belediyesi’nin inşaatların yapımı konusunda kooperatife her hangi bir finansal kaynak aktarımı söz konusu değildir. Kooperatif kendi üyelerinden toplayacağı aidatlar ile inşaatları tamamlayacaktır.

Oyla post
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir