Konya GastroFest Etkinlikleri 3. gün sürecek | Festivaller

Posted by

“Benim Şehrimde Yemek, Bir Medeniyettir”

Konya Etkinlikleri / Geleneksel Konya Yemekleri Festivali ne zaman yapılacak

Konya’nın efsanevi mutfağı ve çok özel tatları Konya Uluslararası Gastronomi Festivalinde sizleri bekliyor.

Konya Gastro Fest Kalehan Ecdat Bahçesinde başlıyor.

Tanınmış şeflerin gastro showlar ile renk katacağı festival, paneller, workshoplar ve yarışmalarla da tek başına misafirlerine eşsiz bir deneyim yaşatacak.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, düzenlediği basın toplantısında kent mutfak kültürü ile Konya yemeklerinin tanıtılacağı ‘Konya Gastrofest’ hakkında açıklamalarda bulundu..

150 firma, uzman 300 şef katılacak

Festivalin 1 – 3 Ekim 2021 tarihleri arasında Kalehan Ecdat Bahçesinde gerçekleştirileceğini açıklayan Başkan Altay;

“Bu yıl ilk kez kapılarını açacak festivalimizin teması, Ateşbaz-ı Veli’ye ithafen “Aşçı Dede” olarak seçildi. Bu topraklardaki köklü yemek kültürünü vurgulamak adına ise festival için ‘Benim Şehrimde Yemek Bir Medeniyettir’ sloganını belirledik.

Festivalimize mutfak alanında hizmet veren 150 katılımcı, alanında uzman 300 şef, Türkiye Aşçılar Federasyonu ile İtalya, İspanya ve Hırvatistan’dan aşçı federasyonları katılım sağlayacaktır.

Festival alanında gün boyu gastronomi uzmanlarının katılımı ile panel, söyleşi, workshop ve konserler gerçekleştirilecek. Festival boyunca çocuklar da çeşitli etkinliklerle gastronomi alanına dahil edilecek.” ifadelerini kullandı.

Festival açılışının Ateşbaz-ı Veli Türbesi’nde dua ile başlayacağını belirten Başkan Altay, buradan festival alanına tuz getirilmesi ve getirilen tuzun temsilen aş kazanına dökülmesi ile devam edeceğini ifade etti. Altay ayrıca Konya’daki üniversitelerin gastronomi bölümlerinden mezun olan öğrenciler için “Aşçı Dede Kuşak Kuşanma” töreni yapılacağını kaydetti.

Festivale gastronomi alanında ulusal ve uluslararası alanda hizmet veren 150 firma, alanında uzman 300 şef, Türkiye Aşçılar Federasyonu ve uluslararası 6 federasyon katılım sağlayacak.

Konya Uluslararası Gastronomi Festivali Etkinlikleri

1 – 3 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilecek olan bu muhteşem organizasyonda sizleri ağırlamaktan onur duyarız. @konyagastrofest

Kalehan Ecdat Bahçesi / Selçuklu / KONYA

Konya #GastroFest Etkinlikleri 3. gün sürecek.

Tarih: 1 – 3 Ekim 2021, Saat: 10.00 – 22.00

Bilgi İletişim Telefonu: 444 55 42 / 3739

Oyla post
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir