KOMEK güz dönemi ASEM meslek kursu kayıtları başladı

Posted by

Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (KOMEK) ile Aile Sanat ve Eğitim Merkezleri’nde (ASEM) güz dönemi (sonbahar) kayıtları ne zaman başlıyor?

Yeni dönem KOMEK güz dönemi ASEM meslek kurs kayıtları başladı

Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları ile Aile Sanat ve Eğitim Merkezleri’nde yeni dönem kurs kayıtları başlıyor.

KOMEK ve ASEM’de kurs kayıtları bugün başladı

Güz döneminde hem yüz yüze hem de uzaktan eğitimle hizmet verecek KOMEK ve ASEM’e başvurular 21 Eylül – 3 Ekim tarihleri arasında www.konya.bel.tr ve www.komek.org.tr adreslerinden yapılacak.

Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (KOMEK) ile Aile Sanat ve Eğitim Merkezleri’nde (ASEM) güz dönemi (sonbahar) kayıtları ne zaman: 21 Eylül – 3 Ekim tarihleri arasında yapılacak.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, KOMEK’in kurulduğu günden bugüne kadar 474 farklı branşta 1 milyona yakın kursiyere eğitim verdiğini ifade etti.

KOMEK ve ASEM’lerin bir sanat ya da meslek öğrenilen merkezler olmasının yanı sıra; spor faaliyetlerinin yapıldığı, kursiyerlere sosyalleşme imkanı sağlayan ve rehabilite amaçlı terapi merkezleri olarak da hizmet verdiğini ifade etti. Başkan Altay, tüm Konyalıları ve kendisini geliştirmek isteyen üniversite öğrencilerini KOMEK ve ASEM’e kayıt yaptırmaya davet etti.

KOMEK yüz yüze eğitim

Spor ve yüzme dışında tüm kursların ücretsiz olduğu KOMEK’te; Geleneksel Konya Mutfağı, Gelenekli El Sanatları, Tıbbi Aromatik Bitki Yetiştiriciliği, Arduino Programlama, Kur’an-ı Kerim (Elif-ba ve Tecvitli Okuma), Giyim, Sebze Fidesi Üretimi, Mefruşat, Ney, Arıcılık, Piyano gibi yüz yüze 147 farklı branşta Milli Eğitim Bakanlığı onaylı kurslara başvuru alınacak. Ayrıca Bisiklet Öğreniyorum, Şifre Danteli Yapma gibi branşlar ilk kez açılacak. Yüz yüze eğitimlerin başvurularında HES kodu zorunluluğu olacak.

KOMEK uzaktan eğitim

Pandemi sürecinde 75 bine yakın Genç KOMEK öğrencisi ile 20 bini aşkın yetişkin kursiyere çevrimiçi eğitimlerin verildiği KOMEK’te yeni dönemde; Kişisel Gelişim, Yabancı Diller, Sanat Tasarım, El Sanatları, Bilişim Teknolojileri gibi 75 farklı branşta başvuru alınacak. Uzaktan eğitimde açılacak kurslara öğrenciler karşılıklı etkileşimin olduğu interaktif program ile çevrimiçi olarak katılabilecek.

Branşa göre 15-20 kişilik gruplar oluşturulacak ve öğrenciler bir branşa kayıt yaptırabilecek.

Pandemi sebebiyle insanların evlerinden kısıtlı şekilde çıkabildiği dönemlerde kendilerini geliştirmeleri ve kişisel gelişim amacıyla mesleki eğitim alanlarında kurslar açılacak. Uzaktan eğitimle verilecek kurslar ve diğer konularla ilgili tüm detaylara www.komek.org.tr adresinden ulaşabiliyor.

KOMEK meslek kursları yeni dönem yeni branşlar

KOMEK’de 16 yeni branş açıldı

Temel Seviye PLC Kursu, Geleneksel Konya Yemekleri Kursu açıldı

KOMEK meslek kursları yeni dönem yeni branşlar;

Adobe Eğitimi, Revit ile Modelleme, Cimatron İle Kalıp Hazırlama, Flutter ile Uygulama Geliştirme, Temel Seviye Kumanda ve PLC Eğitimi, Ambalaj Tasarımı, Eğitmen Atölyesi – Algoritma, Mesleki İngilizce (Dış Ticaret), Ebeveynlerde Öfke Kontrolü, Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu Bulunan Bireylerin Ailelerine Yönelik Destek Eğitimi, Stres ve Stresle Başa Çıkma, Görme Engelli Öğrenciler İçin Diksiyon Eğitimi, Etkili İletişim Stratejileri ve Beden Dili Eğitimi, Araştırma Yöntem Teknikler (Tez Yazımı), Öğrenme Stratejileri, Vantrolog Eğitimi gibi ilk defa açılacak branşlarda yine çevrimiçi olarak eğitim verilecek.

Genç KOMEK Cumartesi Atölyeleri kayıtları ne zaman?

Öğrenci paneli üzerinden katılım belgesi

KOMEK’te oluşturulacak öğrenci paneli ile kursiyerler, kendilerine ait panele giriş yapıp kayıt oldukları kursların ders günleri ile başlama ve bitiş tarihlerini, kaç saat devamsızlık yaptıklarını görebilecek. Öte yandan; yüz yüze eğitimleri tamamlayan kursiyerler sertifikalarını e-devlet üzerinden görebilirken, online eğitimleri tamamlayan kursiyerler de öğrenci paneli üzerinden katılım belgelerine dijital olarak ulaşabilecek.

Karatay Orhangazi Kurs Merkezi

Bu arada, güz döneminde Karatay bölgesinde ilk defa hizmet vermeye başlayacak Orhangazi KOMEK, ilk kursiyerlerini karşılayarak yeni dönemde eğitimlere devam edecek.

KOMEK kayıtları online yapılacak

Konya il merkezi ve ilçelerinde 70 kurs merkezinde faaliyetlerini sürdüren KOMEK ve ASEM’de yeni dönem kurs kayıtları 21 Eylül – 3 Ekim 2021 tarihleri arasında www.konya.bel.tr ve www.komek.org.tr adreslerinden online internetten yapılabiliyor.

Oyla post
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir