Kartal Belediyesi’nin 3. Ulusal Kısa Film Festivali başlıyor

Posted by

Kartal Belediyesi tarafından sinema sektörünün gelişimine katkıda bulunmak, kısa film yapımınıözendirmek ve desteklemek amacıyla düzenlenen 3. Ulusal Kısa Film Festivali başlıyor.

3. Ulusal Kısa Film Festivali ne zaman başlıyor?

Türkiye’de kısa filmin gelişimine katkıda bulunmak amacıyla yapılan Kartal Belediyesi 3. Ulusal Kısa Film Festivali, Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde 14 – 17 Mart 2022 tarihlerinde yapılacak olan film gösterimleri ile başlayacak.

Sinema sektörüne yeni yetenekler kazandırmak ve yaratıcı fikirlerin beyazperdeye yansımasına destek olmak amacıyla düzenlenen festivalde ödüller, 20 Mart Pazar günü sahiplerini bulacak.

Ne kadar ödül verilecek?

Festivalde En İyi Kısa Film 10.000 TL, En İyi İkinci Kısa Film 7.500 TL ve En İyi Üçüncü Kısa Film 5.000 TL ödülün sahibi olacak.

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, yaratıcı fikirlerin oluşumuna ve sergilenmesine destek vermek amacıyla bu yıl ulusal film festivalinin 3’üncüsünü düzenlediklerini belirterek, şöyle konuştu:

3. Ulusal Kısa Film Festivali ne zaman başlıyor?

“Sinema yedinci sanat unsuru olarak yaşamın içinde önemli bir yer tutuyor. Biz de sinemanın bu etkin gücünün farkında olarak sinema sektörüne ve sinemaya gönül veren yeteneklere destek amacıyla festivalimizi düzenliyoruz. Hayatın tüm renklerini içinde barındıran filmleri Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde hep birlikte izleyeceğiz. Sinemanın yaratıcı bakış açısını bizlere sunan, bize farklı dünyaları beyazperde üzerinden yansıtan hikayeleri izleyeceğiz. 20 Mart Pazar gecesi düzenlenecek ödül töreninde hayatın tüm renklerini filmleriyle buluşturan sinemacılarımıza ödüllerini takdim edeceğiz. Filmler üzerinden hikayelerini bize anlatan eserleri, emek veren sinemacılarımızı desteklemeyi sürdüreceğiz.”

Oyla post
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir