Kadıköy Çevre Festivali 2022 ne zaman nerede yapılacak?

Posted by

Geçtiğimiz yıl pandemi nedeniyle çevrimiçi düzenlenen festival, bu yıl 5’inci kez toplanıyor. Festivalin bu yılki temasını “İklim Krizi ile Mücadele” oluşturacak.

Kadıköy Çevre Festivali ne zaman nerede yapılacak?

Kadıköy Belediyesi’nin her yıl Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında gerçekleştirdiği Kadıköy Çevre Festivali 3 – 5 Haziran tarihlerinde Selamiçeşme Özgürlük Parkı’nda yapılacak.

Geçtiğimiz yıl pandemi nedeniyle çevrimiçi düzenlenen festival, bu yıl 5’inci kez toplanıyor.

Dört yılda 100 binin üzerinde ziyaretçinin katıldığı Türkiye’nin en kapsamlı ve en büyük festivalinde, iklim değişikliği başta olmak üzere ülkemiz ve dünyadaki tüm çevre sorunlarına farklı çerçevelerden yaklaşarak bireysel ya da topluluklar olarak çözüm oluşturmak, ekolojik yaşama dair örnekler sunmak amaçlanıyor.

Katılımcı anlayışla programı oluşturulan, doğaya emek veren tüm sivil toplum kuruluşlarının, vakıf ve toplulukların stantları ile yer aldığı, çalışmalarını ve deneyimlerini paylaştığı festivalde; atölyeler, paneller, söyleşiler, doğa gözlemleri, konserler, film gösterimleri ve tiyatrolar gibi birçok etkinlik yer alıyor.

2022 Kadıköy Çevre Festivali’nde pandemi, orman yangınları, seller, müsilaj gibi sorunların nedeni olan iklim krizine dikkat çekmek, iklim krizi ile nasıl mücadele edebileceği, sürdürülebilir ve güvenilir bir geleceğin nasıl mümkün olabileceği, dünyadaki ayak izimizin nasıl azaltabileceği konularında çözüm önerileri ortaya konulacak.

Her yıl Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında “Kentte Ekolojik Yaşam” temasıyla gerçekleştirdiğimiz Kadıköy Çevre Festivalini geçtiğimiz yıl pandemi nedeni ile çevrimiçi platformlarda gerçekleştirmiştik.

Bu yıl beşincisiyle 03 – 05 Haziran 2022 tarihlerinde yeniden Selamiçeşme Özgürlük Parkında buluşuyoruz.

Dört yılda 100.000 üzerinde ziyaretçi ağırladığımız ülkenin en kapsamlı ve en büyük Çevre Festivali ile iklim değişikliği başta olmak üzere ülkemiz ve dünyadaki tüm çevre sorunlarına farklı çerçevelerden yaklaşarak bireysel ya da topluluklar olarak çözüm oluşturmak, ekolojik yaşama dair örnekler sunmayı amaçlıyoruz.

Katılımcı anlayışla programı oluşturulan, doğaya emek veren tüm sivil toplum kuruluşlarının, vakıf ve toplulukların stantları ile yer aldığı, çalışmalarını ve deneyimlerini paylaştığı festivalde; atölyeler, paneller, söyleşiler, doğa gözlemleri, konserler, film gösterimleri ve tiyatrolar gibi birçok etkinlik yer almaktadır.

2022 Kadıköy Çevre Festivalinde son yıllarda yaşadığımız, artık kaçamadığımız ve somut olarak gözlemlediğimiz pandemi, orman yangınları, seller, müsilaj gibi sorunların nedeni iklim krizine dikkat çekmeyi, beraber iklim krizi ile nasıl mücadele edebileceğimizi, sürdürülebilir ve güvenilir bir geleceğin nasıl mümkün olabileceğini, dünyadaki ayak izimizi nasıl azaltabileceğimizi aktarmayı hedeflemekteyiz.

İklim Krizi İle Mücadele! ve ekolojik yaşama dair birikim ya da deneyimlerinizi paylaşmak üzere sizleri de festivalde aramızda görmek isteriz.

Festivale, etkinlik ya da stantla katılım için 27 Şubat 2022 tarihine kadar

http://cevrefestivali.kadikoy.bel.tr/ sitesinden başvuru formunu doldurmak yeterli oluyor. Doğaya emek verenler ile birlikte Selamiçeşme Özgürlük Parkında görüşmek üzere..

03 Nisan 2022 tarihine kadar başvuru sahipleri ile iletişime geçilecektir.

Hasanpaşa Mah. Fahrettin Kerim Gökay Caddesi No: 2 Kadıköy / İstanbul

Telefon İletişim: 0 216 542 50 00 Dahili: 1648, 1649, 1658

E-Posta: cevrefestivali@kadikoy.bel.tr

Oyla post
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir