,

İzmir Sinema Ofisi, film projesi geliştirme kampı düzenliyor

Posted by

Sinemacı adayları İzmir Sinema Ofisi çalışmaları kapsamında düzenlenecek eğitim programı boyunca sektörde başarılı profesyonel sinemacılar ile buluşacak.

Film Geliştirme Kampına son başvuru ne zaman?

İzmir Sinema Ofisi ilk film projesi geliştirme kampı düzenliyor. 19-23 Temmuz tarihlerinde yapılacak kamp için son başvuru tarihi 1 Temmuz.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı ve İzmir Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Tunç Soyer’in İzmir’i sinema sektörü için alternatif bir merkeze dönüştürme hedefi doğrultusunda çalışmalarını sürdüren İzmir Sinema Ofisi, ilk film projesi geliştirme kampı düzenliyor.

19 – 23 Temmuz tarihlerindeki kampa katılmaya hak kazanan 5 uzun metraj film projesinin yönetmeni, senaristi ve yapımcısı beş günlük yoğun bir proje geliştirme eğitimi alacak.

Doğayla iç içe bir sanat merkezi olarak kurgulanan K2 Urla Nefes Alanı‘ndaki kampta katılımcıların eğitim, konaklama ve yeme içme masrafları İzmir İlk Film Projesi Geliştirme Kampı organizasyonu tarafından karşılanacak.

Sinemacı adayları İzmir Sinema Ofisi çalışmaları kapsamında düzenlenecek eğitim programı boyunca sektörde başarılı profesyonel sinemacılar ile buluşacak.

Kamp ile sinemacı adaylarının film projelerini uluslararası film marketleri ile potansiyel ortak yapımcılara sunmaya hazır hâle getirmesi amaçlanıyor.

Sinemacı adayları sektörle buluşacak

Eğitimler yapımcı Müge Özen ile yönetmen ve senarist Ali Vatansever’in önderliğindeki uzman eğitim kadrosu tarafından verilecek.

Kampta ayrıca sinema sektörünün önde gelen isimleri, katılımcılarla deneyimlerini birebir paylaşmak ve alanlarıyla ilgili konuşmalar yapmak için kampa katılacak:

» Yapımcı Zeynep Atakan – Yapım Ustalık Sınıfı

» Yönetmen Pelin Esmer – Yönetmenlik Ustalık Sınıfı

» Yönetmen ve Senarist Çağıl Bocut – İlk Filmini Çekmek

» Yapımcı ve Dağıtımcı Ersan Çongar – Dağıtım ve Satış

» Yapımcı Armağan Lale – İlk Filmini Yapmak

» Yönetmen ve Senarist Tunç Şahin, Oyuncu Nezaket Erden – Oyuncu Yönetmen İlişkisi

» Festival Direktörü Azize Tan – Filmlerin Festival Yolculuğu

» Yapımcı Emine Yıldırım – Bütçeleme ve Finansman

Proje dosyalarını inceleyecek seçici kurulda ise Müge Özen, Bengi Semerci ve Ali Vatansever’in yanı sıra İzmir Büyükşehir Belediyesi Sinema İzmir projesinden sorumlu idareciler yer alacak.

Başvuru sahiplerinin ve projelerinin İzmir ile olan bağı ise değerlendirmelerde önemli bir kriter olacak.

» Başvurular için son tarih 1 Temmuz Cuma olarak belirlendi.

» Forma izmirsinemaofisi.org adresinden ulaşmak mümkün.

» Başvurularla ilgili info@solisfilm.com e-posta yoluyla destek almak mümkün.

Oyla post
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir