,

İzmir, ‘Çok Sesli Korolar Festivali’ne ev sahipliği yapıyor!

Posted by

Çok sesli koro müziğinin geliştirilmesi için düzenlenen festivalde Türkiye ve dünyadan seçkin koro müziği örnekleri sanatseverlerle buluşturulacak.

İzmir Çok Sesli Korolar Festivali düzenleniyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi çok sesli koro müziğini özendirmek ve Türk müziğinin evrensel boyuta ulaşmasına katkı sağlamak için 11 – 15 Mayıs tarihleri arasında İzmir Çok Sesli Korolar Festivali’ni düzenliyor.

“Çok ses, çok renk, çok nefes”

Profesyonel ve amatör her düzeyde çok sesli koronun katılabileceği festival için son başvuru tarihi 25 Mart.

Türkiye Polifonik Korolar Derneği İzmir Şubesi işbirliği ile 11 – 15 Mayıs tarihleri arasında İzmir Çok Sesli Korolar Festivali düzenleniyor.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in “kültür sanat kenti” hedefi doğrultusunda İzmir, “Çok ses, çok renk, çok nefes” sloganıyla yeni bir festivale daha ev sahipliği yapıyor.

Çok sesli koro müziğinin geliştirilmesi için düzenlenen festivalde Türkiye ve dünyadan seçkin koro müziği örnekleri sanatseverlerle buluşturulacak.

Festival 11 – 12 – 13 Mayıs’ta Konak Elhamra Sahnesi’nde, 14-15 Mayıs tarihlerinde ise Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde yapılacak.

Başvuru nasıl yapılacak?

Profesyonel ve amatör her düzeyde çok sesli koronun (minikler, çocuk, gençlik, yetişkin, kadınlar, erkekler vb.) katılabileceği festival için son başvuru tarihi 25 Mart olarak belirlendi.

Çok Sesli Korolar Festivali başvuru şartları nelerdir?

Korolar başvuru ile ilgili bilgilere ve başvuru formlarına “kultursanat.izmir.bel.tr” ve “www.izmir.art” sayfasından ulaşabilecekler.

Festivalde yer alan korolar, birbirleriyle yarışmaksızın, 15 ayrı müzikal dalda “Festival Değerlendirme Kurulu” tarafından değerlendirilerek aldığı en yüksek puana ait müzikal dalda sanatsal olarak ödüllendirilecek.

Oyla post
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir