İstanbul’da sağlık çalışanlarının ücretsiz ulaşım hakkı uzatıldı

Posted by

Tüm sağlık kurumlarında çalışan memur, işçi, intern doktorlar, sözleşmeli çalışanlar, İBB ve ilçe belediyelerindeki sağlık çalışanları, Adli Tıp Kurumu ile İBB Mezarlıklar Müdürlüğü çalışanları faydalanabilecek.

İstanbul’da sağlık çalışanlarının ücretsiz ulaşım hakkı uzatıldı

İBB Meclisi kararıyla kentte görev yapan sağlık çalışanları, toplu ulaşım araçlarını ve İSPARK’ı haziran ayı sonuna kadar ücretsiz kullanmaya devam edecek.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclis Toplantısı’nda Cumhur İttifakı’nın teklifiyle gündeme alınan salgın dolayısıyla sağlık çalışanlarının toplu ulaşım ve İSPARK otoparklarından ücretsiz yararlanmalarına ilişkin madde görüşüldü.

Toplantıda, tüm sağlık çalışanlarının İstanbulkart entegrasyonuna dahil olan toplu ulaşım araçlarından ve İSPARK AŞ’ye ait otoparklardan 30 Hazirana kadar ücretsiz yararlanmasını içeren gündem maddesi oy birliğiyle kabul edildi.

Meclisten geçen tekliften tüm sağlık kurumlarında çalışan memur, işçi, intern doktorlar, sözleşmeli çalışanlar, İBB ve ilçe belediyelerindeki sağlık çalışanları, Adli Tıp Kurumu ile İBB Mezarlıklar Müdürlüğü çalışanları faydalanabilecek.

TAŞINMAZ SATIŞLARINA ONAY VERİLDİ

Toplantıda ayrıca mülkiyeti İBB’de olan Tuzla, Eyüpsultan, Kartal, Pendik, Kağıthane, Zeytinburnu, Şişli ve Ataşehir’deki 25’ten fazla taşınmazın satışına onay verildi.

Daha önce reddedilen KİPTAŞ Venezia konutlarında mülkiyeti İBB’ye ait konutların satışı teklifi de yeniden gündeme geldi.

Yapılan tartışma ve müzakerelerin ardından teklif komisyona çekildi.

Oyla post
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir