İslam İktisadı ve Piyasa Atölyesi ne zaman nerede yapılacak?

Posted by

Atölyede farklı yönleri ile piyasa ve ilgili kurumlarının İslam iktisadıyla ilişkisi ele alınacak

İslam İktisadı Atölyesi – II: İslam İktisadı ve Piyasa

İlki 2013 yılında düzenlenen atölyede bu yıl, Türkiye’den ve yurtdışından İslam iktisadı alanında çalışmalarda bulunan ilim adamları İslam İktisadı ve Piyasa konusunu birçok açıdan ele alan sunumlar yapacak.

İslam İktisadı Atölyesi başlıyor

Açılış Konferansını TCMB meclis üyesi Sabri Orman’ın vereceği atölyede 5 oturumda toplam 10 bildiri sunulacaktır.

Atölyede farklı yönleri ile piyasa ve ilgili kurumlarının İslam iktisadıyla ilişkisi ele alınacak.

İlki 2013 yılında düzenlenen atölyede bu yıl, Türkiye’den ve yurt dışından İslam iktisadı alanında çalışmalarda bulunan ilim adamları İslam İktisadı ve Piyasa konusunu birçok açıdan ele alan sunumlar yapacaktır. Atölyede farklı yönleri ile piyasa ve ilgili kurumlarının İslam iktisadıyla ilişkisi ele alınacaktır.

İLKE İlim Kültür Eğitim Derneği, İlmi Etüdler Derneği (İLEM), Türkiye İktisadi Girişim ve İş Ahlakı Derneği (İGİAD) ve İstanbul Şehir Üniversitesi tarafından 5-6 Nisan 2014 tarihinde “İslam İktisadı Atölyesi II. İslam İktisadı ve Piyasa” başlığı altında uluslararası atölye düzenlenmektedir.

İstanbul Şehir Üniversitesi Konferans Salonundan gerçekleştirilecek atölyeye uluslararası düzeyde yoğun bir katılım gerçekleşmesi bekleniyor.

Açılış Konferansını TCMB meclis üyesi Sabri Orman’ın vereceği atölyede 5 oturumda toplam 10 bildiri sunulacak ve Valentino Cattelan, Ibrahim M. Turhan, Mahyuddin Ahmad, Ahmet Faruk Aysan, Ekrem Erdem, Coşkun Çakır, Gülfettin Çelik, Lokman Gündüz, İbrahim Turhan, Mansour Yeganeh, Bilal Ahmed Qazi, Necmettin Kızılkaya, Akhmad Affandi Mahfudz, Nihat Erdoğmuş, Mehmet Babacan, Mehmet Nuri Güler, Ali Fidan, Abdullah Durmuş, Erkan Erdemir, Aliakbar Jafari, Özlem Sandıkçı, Bayram Zafer Erdoğan, Faruk Bal, Suna Akten Çürük, Necmettin Güney, Abdullah Şahin, Seda Demiralp ve Nurullah Gür gibi isimler yer alacak.

Tarih : 05-06 Nisan 2014

Mekan : İstanbul Şehir Üniversitesi Konferans Salonu

Adres : Kuş bakışı Caddesi No: 27 34662 Altunizade Üsküdar İstanbul Türkiye

Oyla post
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir