İmranlı Belediye Başkanı Murat Açıl kazada vefat etti!

Posted by

İmranlı Belediye Başkanı Murat Açıl kazada yaşamını yitirdi

Sivas’ın İmranlı ilçesinde belediye başkanının içerisinde bulunduğu araç ile hafif ticari araç çarpıştı.

Bugün Sivas’ta meydana gelen trafik kazasında İmranlı Belediye Başkanı Murat Açıl yaşamını yitirdi, 3 kişi de yaralandı.

İmranlı Belediye Başkanı Murat Açıl kazada hayatını kaybetti

Sivas’ta meydana gelen trafik kazasında İmranlı Belediye Başkanı Murat Açıl yaşamını yitirdi, 6 kişi de yaralandı.

Kazada İmranlı Belediye Başkanı Murat Açıl’ın da bulunduğu 7 kişi yaralandı. Başkan Açıl hastanede hayatını kaybetti.

Sivas Valisi Salih Ayhan, “İmranlı ilçemizde meydana gelen elim kazada İmranlı Belediye Başkanımız Murat Açıl, hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak, maalesef hayatını kaybetmiştir” açıklamasını yaptı.

Vali Ayhan kazayla ilgili soruşturma başlatıldığını duyurdu.

CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu da hastaneye gelerek, yetkililerden bilgi aldı. İlçedeki bazı vatandaşlar da kazada hayatını kaybeden Açıl için hastane önünde gözyaşı döktü. Kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Murat Açıl Kimdir?, Biyografisi

Kimdir? Özgeçmiş Hakkında bilgiler: Sivas İmranlı’da doğmuştur. 6 yaşına kadar İmranlı’da yaşamış ve ailesiyle beraber İstanbul’a taşınmıştır. Şu an 2 erkek, 2 kız 4 çocuk babasıdır.

Liseye eğitimini ve üniversite eğitimini İstanbul’da tamamlamıştır. Yerel Yönetimler önlisans ve Uluslararası İlişkiler lisans bölümlerinden mezundur.

İmranlı Belediye Başkanı Murat Açıl kimdir biyografisi özgeçmişi

25 yılı aşkın bir süre plastik sektöründe uluslararası beyaz eşya firmalarına üretim yapmış, eğitim sektörüne de 5 yıla yakın bir süre hizmet vermiştir. Üniversitelerde kişisel gelişim, mülakat teknikleri, girişimcilik ve çalışma hayatında başarının yolları vb. gibi konularda çeşitli seminerler vermiştir.

İMSİYAD (İmranlı Sanayici ve İş Adamları Derneği) başkanlığı yaptıktan sonra SİVGİAD(Sivaslı Girişimci İş Adamları Derneği) kurucu ve onursal başkanı olarak devam etmiştir.

1948 yılında ilçe olan İmranlı’da 2019 yerel seçimlerde belediye başkanı olarak seçilmiştir. İlçede yaptığı yenilikler ve kattığı değerlerle kısa sürede ilçeyi değiştirme çalışmalarını başlatmıştır.

Spor, sanat ve edebiyatla yakından ilgilenip aynı zamanda Fenerbahçe Kongre üyesidir. Murat Açıl, evli ve 4 çocuk babasıydı.

Oyla post
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir