Dünyanın En Başarılı Hediyelik Eşya Fuarı Türkiye’de!

Posted by

Yunanistan’da 1984 yılından bu yana düzenli olarak her yıl organize edilen, bugüne kadar birçok Türk firmasının da katılımcı ve ziyaretçi olarak yer aldığı sektörünün dünyadaki en başarılı fuarı şimdi Türkiye’de..

Dünyanın En Başarılı Souvenir Fuarı Türkiye’de

Türkiye’de 12 milyar dolar iş hacmine sahip ‘turistik hediyelik ve hatıra eşya‘ sektörü, 2-5 Aralık 2021 tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek Souvenir Expo Turkey Turistik Hediyelik ve Hatıra Eşya Fuarı’nda bir araya gelecek.

Rota Exhibitions Turkey Fuarcılık A.Ş. tarafından Türkiye’de ilk kez düzenlenecek Souvenir Expo Turkey Turistik Hediyelik ve Hatıra Eşya Fuarı, dünyanın en başarılı Souvenir Fuarı kabul ediliyor. Fuar, Turistik Hediyelik ve Hatıra Eşya, El Sanatları, Yöresel Ürünler alanlarında marka olan Yunanistan’da 1984 yılından bu yana düzenli olarak organize ediliyor ve birçok Türk firması katılımcı ve ziyaretçi olarak yer alıyor.

Türkiye: Potansiyeli Keşfet

2019 yılı itibariyle 52 milyon turist ve 34,5 milyar dolarlık turizm gelirine sahip olan Türkiye, 83 milyonluk nüfusu ve güçlü ekonomisi ile bacasız sanayi olan Turizm sektörüne istikrarlı şekilde yatırım yapmaya devam ediyor ve bu alanda her geçen gün daha büyük hedeflere doğru ilerliyor.

117 ülkeden vizesiz seyahat edebilme olanağı, hizmet kalitesinin yüksekliği, 1,5 milyonluk yatak kapasitesi ile Avrupa’nın ikinci büyüğü olması, elverişli iklim koşulları ve 365 gün süren turizm hareketliliği, ülkemizi tercihlerde en üst sıralara yükseltiyor.

Ayrıca, Su Altı Dalış Turizminden Kaplıca ve Sağlık Turizmine, Kış Turizminden Yayla Turizmine, Botanik Turizminden Golf Turizmine, İnanç Turizminden Kongre ve Fuar Turizmine, Yat Turizminden Tarih Turizmine kadar alternatif tüm turizm olanakları da yine ülkemizi turistler ve yatırımcılar için benzersiz bir cazibe merkezine dönüştürüyor.

Türkiye için yepyeni bir sektör ‘Souvenir’…

Turistik hediyelik ve hatıra eşyalar, turizm geliri içerisinde katma değer yaratacak düzeyde önemli bir paya sahip durumda. Buna paralel olarak, ithalatın her geçen gün azaldığı yerli üretim ve ihracatın ise katlanarak büyüdüğü göze çarpıyor. Yaklaşık 8 milyar dolarlık doğrudan ve dolaylı ihracatın yanı sıra; 4 milyar dolarlık bir ülke içi satış hareketi olduğu tahmin ediliyor. Uluslararası anlamda ‘souvenir’

Souvenir Expo Turkey Turistik Hediyelik ve Hatıra Eşya Fuarı

Turistik hediyelik ve hatıra eşyalar olan birçok ürün, maalesef bugün halen Türkiye’de geleneksel sektörlerinin dışına çıkamamış durumda. Oysa Türk kahvesinden baklava ve lokuma, nazar boncuğundan tekstil ürünlerine kadar çok geniş bir yelpazeyi bünyesinde barındıran sektör, geleneksel ürünlerin ‘souvenir’ olarak pazarlayarak katma değerini arttırmak gibi önemli bir potansiyel barındırıyor.

Souvenir Expo Turkey

Türkiye’nin ‘souvenir’ sektörüne dair büyük potansiyelini odağına alan Rota Exhibitions Turkey Fuarcılık A.Ş., 2 – 5 Aralık 2021 tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde ilk kez Souvenir Expo Turkey Turistik Hediyelik ve Hatıra Eşya Fuarı düzenliyor.

Fuar, turistik Hediyelik ve Hatıra Eşya, El Sanatları, Yöresel Ürünler alanlarında marka olan ve Yunanistan’da 1984 yılından bu yana düzenli olarak organize edilen, bugüne kadar birçok Türk firmasının da katılımcı ve ziyaretçi olarak yer aldığı sektörünün dünyadaki en başarılı fuarı kabul ediliyor.

40 yıla varan sektörel deneyimi ve küresel ilişki ağını bu fuara aktaran Rota tarafından düzenlenecek Souvenir Expo Turkey, üreticileri Avrasya coğrafyasından gelecek ziyaretçilerle buluşturmaya hazırlanıyor.

Souvenir Expo Turkey

40 yıla yakın bir süredir kesintisiz olarak Atina’da gerçekleşen Souvenir Expo Greece fuarından 45 gün önce gerçekleştirilecek ve başta Atina’da yapılacak fuar katılımcıları başta olmak üzere çok büyük toptancıların ülkemize gelmesini sağlayacaktır.

Büyük üretici ve toptancıların yanısıra müzeler, havalimanlarının duty free firmaları, souvenir satan mağazalar, oteller, turizm bölgelerindeki butiklerden ilgililerin 4 gün boyunca fuarı ziyaret etmeleri hedeflenmektedir.

Bu fuarda neler var?

Turistik Hediyelik Ürünler
Cam Ürünler
Nazar Boncuğu
Seramik Ürünler
Çini ve Seramik
Kupa
Ahşap Ürünler
Tekstil Ürünler
Dokuma ve Baskı Cüzdanlar
Polyester Ürünler
Magnet
Metal Ürünler
Anahtarlık
Metal figürler
Hatıra Eşyalar
Yöresel ve Coğrafi İşaretli Ürünler
El Sanatları
Testiler ve Toprak Ürünler
Bakır Ürünler
Halı ve Kilimler
Paketli Yöresel Gıda Ürünleri
Baklava
Lokum
Yöresel Tatlılar
Baharatlar
Türk Kahvesi
Çay
Çikolata ve Şekerlemeler
Zeytin ve Zeytinyağı
Kurutulmuş Meyveler ve Kuruyemişler
Tekstil Ürünleri
Plaj Kıyafetleri ve Plaj Ürünleri
Plastik Deniz Kıyafetleri Şnorkeller ve Maskeler
Mayo ve Bikini
Deniz Şortları
Sandalet ve Terlikler
Peştemal ve Pareolar
Plaj Çantaları
T-shirtler
Şapkalar
Deri Kemer ve Cüzdanlar, Deri Ürünler
Güneş Gözlükleri
Mutfak Önlükleri
Deniz Ürünleri
Süngerler
Midye ve Deniz Kabukları
Seyahat Ürünleri
Valizler
Çantalar
Bijuteri
Bileklik ve Kolyeler
Gümüş Takılar
Küpeler
Doğal Taşlar
Tesbihler
Dekorasyon Ürünleri
Ahşap Ürünler
Ev Dekorasyon Ürünleri
Cam Ürünler
Bardaklar
Biblolar
Seramik Ürünler
Fincanlar
Tabaklar
Mermer ve Taş Ürünler
Heykeller
Metal ve Bronz Ürünler
Heykeller
Tablolar
Resim Çerçeveleri
Din Temalı Ürünler
Duvar Saatleri
Kozmetik Ürünler
Doğal Ürünler
Sabunlar
Kimyasal Ürünler
Kremler
Kolonyalar
Oda Kokuları
Parfümler
Turistik Yayınlar ve Basılı Ürünler
Tanıtım Kitapları
Kitap Ayraçları
Kartpostallar
Defter ve Ajandalar
Promosyon Ürünleri
Metal Ürünler
Anahtarlıklar
Cam Ürünler
Tekstil Ürünleri
Çanta
T-shirt
Plastik Ürünler
Kalemler
Anahtarlıklar
Kağıt Ürünler
Defterler
Ajandalar
Dijital Ürünler
USB Bellek
Powerbank
Saatler

Souvenir Expo Fuar Künyesi

Tarih: 2-5 Aralık, 2021

Yer: İstanbul Fuar Merkezi

Fuar Organizatörü: Rota Exhibitions Turkey Fuarcılık A.Ş


 

Rota Fuar İletişim Bilgileri

Rota Exhibitions Turkey Fuarcılık A.Ş.

Göktürk Merkez Mah. 1. Begonya Sok. Arcadium Life 3 No: 2  / 102 Eyüpsultan İstanbul / Türkiye

Telelefon Numarası: +90 212 812 62 66

Web adresi: www.rotaexhibitions.com.tr

Email: info@rotaexhibitions.com.tr

Oyla post
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir