Din eğitimi için ‘Eğitimde İşbirliği Protokolü’ imzalandı

Posted by

M.E.B. yöneticileri, “Ortaokul ve lise çağındaki gönüllü öğrencilere milli, manevi, ahlaki, insani ve kültürel değerlerin benimsetilmesi” amacıyla Kütahya Müftülüğü temsilcileriyle masaya oturdu.

Milli Eğitim Müdürlüğü okulları müftülüğe açtı

Kütahya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Müftülük arasında ‘Eğitimde İşbirliği Protokolü’ imzalandı. Din eğitimi ve öğretimi faaliyetlerini müftülük yürütecek.

Diyanet İşleri Başkanlığı personeline okulların kapısı bu kez de Kütahya’da açıldı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Müftülük arasında protokol imzalandı

Milli Eğitim Bakanlığı yöneticileri, “Ortaokul ve lise çağındaki gönüllü öğrencilere milli, manevi, ahlaki, insani ve kültürel değerlerin benimsetilmesi” amacıyla Kütahya Müftülüğü temsilcileriyle masaya oturdu.

Kütahya İl Milli Eğitim Müdürlüğü binasında gerçekleştirilen görüşmenin ardından taraflar arasında, “Eğitimde İşbirliği Protokolü” imzalandı.

BirGün’de yer alan habere göre;  protokole göre, din eğitimi ve öğretimi faaliyetlerinde Milli Eğitim Müdürlüğü ile müftülük ortak çalışmalar yürütecek.

İl müftülüğü bünyesinde yürütülen gençlik hizmetleri için görevlendirilen Diyanet’e bağlı gençlik koordinatörleri, il milli eğitim müdürlüğüne bağlı görevlilerle koordineli olarak öğrencilere yönelik etkinlikler düzenleyebilecek.

Diyanet ile yapılan protokole karşı çıkan Öğrenci Veli Derneği Başkanı Ömer Yılmaz, şunları söyledi:

“Öğrenci velileri olarak son dönemde alınan kararlar ve çeşitli tarikat ve cemaatlerin yurtlarında gelişen olaylar biz velileri çok derinden üzmüş ve kaygıya sevk etmiştir.

Tüm bu olan gelişmelerin ışığında Diyanet ile yapılan, yapılacak hiçbir protokolü kabul etmiyoruz.

Eğer ısrarla bu protokoller hayata geçirilmeye çalışılırsa ilgili kişilere veya kurumlarla ilgili yargı yoluna başvurma hakkımızı saklı tutuyoruz.

Çocuklarımızın laik, bilimsel ve kamusal eğitim hakkını savunmaya devam edeceğiz. Çocuklarımız sahipsiz değildir.”

Oyla post
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir