,

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: Gönlümüz razı olmadı

Posted by

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, muhtar maaşlarını asgari ücret seviyesine yükseltme kararı aldıklarını bildirdi.

Erdoğan, açıklamasında, “Muhtar maaşlarının asgari ücretin altında olmasına gönlümüz razı olmadı. Muhtar maaşlarını asgari ücret seviyesine yükseltme kararını aldık” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Muhtarlar Toplantısı’nda konuşuyor. Erdoğan, “Muhtar maaşları 4250 lira oldu” dedi.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, muhtar maaşlarını asgari ücret seviyesine, 4 bin 250 liraya yükseltme kararı aldıklarını açıkladı.

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

Muhtar maaşları 4250 lira oldu.

Siz onların muhtar sevdalısı kesildiklerine bakmayın, ellerine fırsat geçtiğinde muhtarlıkların da kapısına kilit vururlar.

Aramızdaki gönül bağının derinliğini anlayamadığı için bu buluşmaları taklit etmeye çalışanlar çıksa da biz muhtarlarımızla aramıza kimseyi sokmayız.

Yapamaz diyen ülkeler vardı ya, şimdi onlar bizden uçak istiyor.

“19 Ekim tarihini Muhtarlar Günü olarak belirledik. Muhtarların özlük haklarında SGK primlerinin devlet tarafından ödenmesi, maaşlarının artırılması, silah ruhsatı harcı muafiyeti gibi pek çok iyileştirmeler yaptık..

Sizlere bir de müjde vermek istiyorum. Bilindiği gibi hükümete geldiğimizde muhtar maaşları 97 liracık. Bu yılbaşı itibariyle 3 bin 392 lira seviyesine çıkarmıştık. Ayrıca 1726 tutarındaki SGK primlerini de karşılamaya başlamıştık.

Silah ruhsatı harcının da 10 bin 359 lira olduğunu hatırlatmak istiyorum. Bununla birlikte muhtar maaşlarının asgari ücretin altında kalmasına gönlümüz razı olmadı. Muhtar maaşlarını asgari ücret seviyesine yükseltme kararı aldık.

Bir başka önemli çalışmamız da muhtarlık hizmet binalarıyla ilgilidir. Mahalli mimariye uygun şekilde inşa edeceğimiz muhtarlık binalarıyla ilgili proje çalışmalarını tamamladık, inşasına yakında başlıyoruz. Ankara’da muhtar konukevini de 19 Ekim’de hizmete açıyoruz.”

Bu arada Erdoğan, konuşması sırasında muhtarlara “Yalnız bu trileçeleri yemediniz. Bu trileçeleri neden yemediniz?” diye seslendi.

Oyla post
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir