,

Changli bütçenize uygun, oldukça ucuz fiyatlı Çinli otomobil

Posted by

Saatte 35 km hıza ulaşabilen aracın fiyatıne kadar olacak? Araç Türkiye’ye gelirse en ucuz otomobil olacak.

Dünyanın en ucuz otomobili Türkiye’ye geliyor

Çinli araç üreticisi Changli, J10 modelini Türkiye’ye getirmeyi planlıyor.

Saatte 35 km hıza ulaşabilen aracın fiyatıne kadar olacak? Araç Türkiye’ye gelirse en ucuz otomobil olacak.

Dünyanın en ucuz otomobili Türkiye’ye geliyor.. Changli bütçenize uygun, oldukça uygun fiyatlı bir araba..

ChangLi, 1996 yılından bu yana çeşitli çevre dostu elektrikli üç tekerlekli bisikletlerin geliştirilmesi, üretimi ve ticaretine odaklanan Changzhou Xili Vehicle Co., Ltd.’ye bağlı bir otomobil markasıdır.

ChangLi fabrikası nerededir?

ChangLi fabrikası, Jiangsu Eyaleti, Changzhou’da bulunmaktadır ve 36.000 M2 montaj alanına sahip ve yüksek kaliteli kargo yükleme elektrikli üç tekerlekli bisikletler, yolcu elektrikli çekçekler, elektrikli çöp kaldırma aracı ve küçük elektrikli kamyonet vb. imal edebilen 500’den fazla çalışanı olan bir şirket.

Dünyada koronavirüs salgınının çıkması ve çip krizinin yaşanmaya devam etmesi sıfır otomobil fiyatlarında artışlara neden oldu. Dünyada yaşanan bu krizin ardından Türkiye’deki araba piyasası da etkilendi.

Türkiye’de özellikle giriş seviyesindeki bir otomobil için 170 bin TL ile 200 bin TL arasında bir bedel ödemek gerekiyor.

Çin piyasasında üretilen bir araç yükselen fiyatlara meydan okuyor. İddialara göre araç üreticisi Changli, Çin’deki en ucuz modeli olan J10’u Türkiye’ye getirmeyi planlıyor.

Çin piyasasında üretilen bir araç yükselen fiyatlara meydan okuyor.
Çin piyasasında üretilen bir araç yükselen fiyatlara meydan okuyor.

Yapılan açıklamalara göre; Changli J10 Türkiye pazarındaki en ucuz otomobil olacak. Böylece Changli, J10’un kullanıcı kitlesini de genişletmiş olacak.

Changli J10’un Türkiye piyasasına girmesiyle birlikte fiyatının 20 bin TL civarında olacağı düşünülüyor. Changli J10, elektrikli bir otomobil.

Saatte 35 km. maksimum hıza ulaşan otomobil 3 kişilik olacak şekilde dizayn edildi. Ön ve arka lambalar led içerikli bir şekilde tasarlanmış.

Oyla post
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir