CB Erdoğan: Başörtülü ve başı açık ayrımına biz son verdik

Posted by

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kadın Muhtarlarla Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde buluştu.

Başörtülü ve başı açık ayrımına biz son verdik

Muhtarlıklara yönelik çalışmalardan ve yatırımlarından bahseden Erdoğan, iç ve dış politikalara yönelik muhalefetin tutumuna da göndermelerde bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Sergi Salonu’nda düzenlenen Kadın Muhtarlarla Buluşma programında katılımcılara hitap etti.

Her alanda Türkiye’nin beşeri sermayesinin zenginleşmesinin önündeki engelleri kaldırdıklarını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye’yi yasaklar ülkesi olmaktan çıkartıp eşitlik ülkesi olmasına biz dönüştürdük.

Anayasamız kimse eğitim ve öğretim hakkından yoksun bırakılamaz derken kadınlarımız arasında başörtülü ve başı açık ayrımına biz son verdik. Kadınlar ile erkekler arasındaki eşitsizliği gidermeyi devlet olarak biz verdik” dedi.

Kadının sırf cinsiyeti nedeniyle ayrımcılığa uğramasını, şiddete maruz bırakılmasını asla kabul etmediklerini belirten Erdoğan, ŞÖNİM, KADES, elektronik kelepçe gibi uygulamalarla kadınlarımızın yanında olduğunu gösterdiklerine dikkati çekerek, kadına şiddetle mücadelede yeni adımlar attıklarını söyledi.

Erdoğan, şiddet ve şiddetle mücadele konusunda kadınlardan yana taraf olduklarını kaydetti.

“Bizim ayçiçeği, zeytinyağı böyle bir sorunumuz yok”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ayçiçek yağı sorununun olmadığını öne sürerek, iç ve dış politikalara göndermelerde bulundu.

“Bizim ayçiçeği, zeytinyağı böyle bir sorunumuz yok” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bunu muhalefet ülkemizi zorda göstermek adına böyle bir kampanya yürütüyor.

Gerekirse sizler İçişleri Bakanlığımızın adına bunların depolarını takip edip bize haber vereceksiniz, biz stokçuların gereğini yapacağız. Yani bu devleti provoke etmeye çalışanlara gereken dersi vermek bizim boynumuzun borcudur. Nerede stokçu varsa gereğini yapacağız” diye konuştu.

RUSYA-UKRAYNA SAVAŞINA YÖNELİK GÖRÜŞMELER SÜRÜYOR

Rusya-Ukrayna savaşına ilişkin 20’yi aşkın devlet başkanı ile görüştüğünü kaydeden Erdoğan, görüşmelerin halen devam ettiğini, yarın İsrail Cumhurbaşkanı ile ertesi gün de Azerbaycan Cumhurbaşkanı ile görüşmelerin yapılacağını kaydetti.

Oyla post
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir