Aydın Ticaret Odası Aydın’da ekmeğe zam yapıldığını duyurdu

Posted by

4 ay içinde unun fiyatının 135 liradan 260 liraya çıktığını, maya, elektrik ve akaryakıt maliyetlerinin de yüksek oranda fiyat artışına uğradığını göz önüne alırsak; fırın işletmesi üyelerimizin bu fiyatla dahi maliyetlerini karşılayamayacakları görülecekti

Yurdun pek çok kentinde olduğu gibi Aydın’da da ekmeğe zam geldi. Aydın’da zamlı ekmek fiyatları Cuma gününden itibaren geçerli olacak.

Artan girdi maliyetleri nedeniyle Aydın’da 200 gram olan ekmeğin 230 grama çıkarılarak ekmek fiyatının 1 lira 75 kuruştan 2 lira 50 kuruşa yükseldiğini açıklandı.

Aydın’da ekmek fiyatı zamlandı!

Aydın Ticaret Odası tarafından yapılan açıklama ile Aydın’da ekmeğe zam yapıldığı duyuruldu. Aydın’ın Efeler ilçesinde 1 lira 75 kuruştan satılan ekmek zamlanarak 2 lira 50 kuruş oldu.

Zamlı fiyatların 26 Kasım Cuma gününden itibaren geçerli olacağını belirten TOBB İdare Konseyi Üyesi ve Aydın Ticaret Odası Lideri Hakan Ülken, şunları söyledi:

Son periyotta fırın işletmesi üreticilerimizin hissedilir halde yaşadığı temel girdilerdeki fiyat artışları sonucu üyelerimiz, Aydın Ticaret Odası Meclisi ve Aydın Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği İdare Şurası Kararı ile 26 Kasım 2021 tarihinden itibaren 230 gr ekmeğin fiyatını 2 lira 50 kuruş, 460 gr ekmeğin fiyatını ise 5 lira olacak formda uygulayacaktır.

4 ay içinde unun fiyatının 135 liradan 260 liraya çıktığını, maya, elektrik ve akaryakıt maliyetlerinin de yüksek oranda fiyat artışına uğradığını göz önüne alırsak; fırın işletmesi üyelerimizin bu fiyatla dahi maliyetlerini karşılayamayacakları görülecekti. Girdi maliyeti artırımlarına bir an evvel kalıcı önlemler alınması gerekmektedir.

Oyla post
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir