Arzum Türkiye Kadınlar Satranç Şampiyonası başladı | Spor

Posted by

Türkiye Satranç Federasyonu (TSF) tarafından düzenlenen 2022 Arzum Türkiye Bayanlar Satranç Şampiyonası, Balıkesir‘de başladı.

Arzum Türkiye Bayanlar Satranç Şampiyonası başladı

Ayvalık Vilayetler Konutu’nda gerçekleştirilen şampiyonanın açılış merasimine, Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, TSF Lideri Gülkız Tulay, Ayvalık Kaymakamı Hasan Yaman, Ayvalık Belediye Lideri Mesut Ergin, Balıkesir Gençlik ve Spor Vilayet Müdürü Lokman Aracıoğlu ile atlet ve veliler katıldı.

TSF Lideri Gülkız Tulay, merasimde yaptığı konuşmada, satranç sporunda kız çocuklarının ve bayanların sayısının her geçen gün arttığını söyledi.

Bayanların dokunduğu her şeyin güzelleştiğini vurgulayan Tulay;

“Satranç sporunda bayanlarımızın her geçen gün artan aktifliğini Arzum ailemizle birlikte başardık. Birebir vakitte bugün burada Sayın Valimiz huzurunda Ayvalık’ta satranç ailemize gösterilen misafirperverlik için de teşekkürlerimi sunuyorum.” diye konuştu.

Balıkesir Valisi Hasan Şıldak ise tertibe katılan atletlere muvaffakiyetler diledi.

Şampiyonanın Balıkesir’de yapılmasından memnuniyet duyduğunu tabir eden Şıldak, şunları kaydetti:

“Satranç düşünmeyi, öğrenmeyi, stratejiyi, analitik kanıyı önceleyen hayata uygulayan bir ideolojidir, düşünme idaresidir. İnsanın beyniyle kalbini buluşturan bir spordur diyebiliriz. Bu şampiyonanın küçüklerden ve gençlerden oluşması beni ayrıyeten keyifli etti. Federasyonun yapısı prestijiyle da bayan yönetici sayısının fazla olmasından ötürü da tebrik ediyorum.”

Balıkesir Gençlik ve Spor Vilayet Müdürü Lokman Arıcıoğlu da Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu sayesinde satrancın kıymetli bir ivme kazandığını vurguladı.

34 vilayetten 82 bayan atletin uğraş ettiği şampiyona, 11 Mart’ta sona erecek.

5/5 – (2 votes)
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir