Ankaralı Namık Kimdir, Özgeçmişi, Biyografisi | Kim Kimdir?

Posted by

Sevilen sanatçı Ankaralı Namık’ın (Uğurlu) ölümü sevenerini ve sanat dünyasını yasa boğdu. Ankaralı Namık hayatı ve biyografisi hakkında bilgiler

Ankaralı Namık kimdir, Gerçek ismi nedir?

Ankaralı Namık aslen nerelidir, Nerde doğdu? Kaç yaşında öldü? “Ankaralı Namık” olarak bilinen şarkıcı Namık Uğurlu’nun hayatı, biyografi oku. Ankaralı Namık kimdir intihar mı etti balkondan mı düştü?

En çok beğenilen şarkıları hangileri?

“Arabada 5, evde 15”

Ankaralı Namık özellikle Arabada 5, evde 15, şişeler, İstanbul Hovardası, Çiçeğim, Gelin mi Oldun, Gözlerin Aklımda Kaldı, Hadi Çıkta Gel, Kafam Bozuk, Layık Değilim, Yozgatlım şarkıları ile meşhur olmuştur.

Özgeçmişi: Ankaralı Namık, 1976 yılında Çankırı ilinin Kurşunlu İlçesi, Yeşilöz Köyünde doğmuştur. 6 yaşına kadar Ankara , Altındağ’da büyümüş ve 6’lı yaşlarda saz çalmaya başlamış ve o dönemlerde düğün ve gazinolarda sahne almıştır.

Hayatı ve Yaşamı hakkında

Ankaralı Namık, 1976 yılında Çankırı ilinin Kurşunlu İlçesi, Yeşilöz Köyünde doğmuştur. Gerçek ismi Namık Uğurlu ‘dur. 6 yaşına kadar Ankara, Altındağ’da büyümüş ve 6-7 yaşlarında saz çalmaya başlamış ve o dönemlerde düğün ve gazinolarda sahne almıştır.

Ankaralı Namık adıyla kazanan, gerçek adı Namık Uğurlu

Özgeçmişi: Ankaralı Namık, 6 yaşında eline aldığı sazı ile önceleri Sazcı Namık, Ayarcı Namık lakaplarıyla tanınmaya başlayan, ancak asıl şöhreti Ankaralı Namık adıyla kazanan, gerçek adı Namık Uğurlu olan sanatçıdır.

Esprili şarkı sözleri yazdı

Ankaranın şimşir kaşıklarla müzikleri yapılan havalarına, esprili sözleri de ekleyerek, müziğin ülkenin her tarafına yayılmasında büyük katkısı olmuştur.

Albümleri milyonlar sattı

İnönü Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünü bitirmesine karşın mesleğini icra etmeyip müziğe yönelen Ankaralı Namık, ilk albümlerini kendi el arabasında satmaya çalışmış. Azmin, kararlılığın, kendine güvenin temeli olan bu davranışı ile şu an albümleri milyonlar satıyor.

300 bin albüm satınca süper star, iki klip çekince mega star olunan müzik dünyasında, albümleri 700-800 bin satan Ankaralı Namık, televizyon ekranlarından uzak durmasını, müziğine olan bağlılığından alıyor olsa gerek.

Yüzünü eskitmeyip, sadece albümleri ile anılmayı seçmesi, kalıcılığını koruyor. 80 ve 90′larda TRT ekranlarında yasaklı olmalarına karşın en çok satan isimlerin başarısının ardın da belki bu etken vardı.

Ankara’dan bağımsız milletvekili adayı olarak siyasete de atılmayı deneyen Ankaralı Namık, Ankara Eczacıspor Kulübü Başkan Yardımcılığı’nı ve Tüm Türkiye Çalışan ve Emekliler Birliği Genel Başkan vekililiğini yürüttü.

Ankaralı Namık ne zaman öldü?

“Ankaralı Namık” ismiyle tanınan sanatçı Namık Orlu, 15 Ekim 2015 Pazar günü oturduğu apartmanın 7’nci katından düşerek (39 Yaşında) hayatını kaybetti.

Oyla post
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir