Ankara – İstanbul Hızlı Tren seferleri bilet ücretleri nedir?

Posted by

Ankara – İstanbul arasındaki yolculuk süresini daha da kısaltan Yüksek Hızlı Tren’in (YHT) bilet fiyatları açıklandı.

YHT yeni bilet fiyatları ne kadar oldu?

Yüksek Hızlı Tren uygulamasında “YHT bilet ücretleri” vatandaşa pahalı geldi. Bunun üzerine hükümet düğmeye bastı ve fiyatlarda indirimler oldu. Peki YHT bilet fiyatları ne kadar?

Bilet fiyatlarında ne kadar indirime gidildi.  Yüksek Hızlı Tren bilet fiyatları 4 farklı kategoriden satışa çıkarılacak.

25 Temmuz’da açılışı yapılan ve Ankara – İstanbul arasında seferlere başlayan YHT’nin bilet fiyatları belli oldu. Ankara – İstanbul YHT’de uçaklarda olduğu gibi indirimli bilet uygulaması da başladı.

Ankara – İstanbul arasında sefer yapan YHT’de indirimli bilet fiyatları 35 TL olarak belirlendi.

Bunların yanı sıra bilet kategorileri business plus, business, ekonomi plus ve ekonomi olmak üzere 4 farklı kategoriye ayrılmış durumda.

YHT’de ücretli seferler başladı

Yüksek Hızlı Tren bilet fiyatlarında indirim Yüksek Hızlı Tren (YHT) ekonomik biletleri ne kadar? YHT Business biletlerinin fiyatları açıklandı. Ankara – İstanbul arasında seferler düzenleyen YHT’nin bilet fiyatları belli oldu.

Ankara – İstanbul YHT seferleri bilet fiyatı nedir?

Hesaplı bilet (değişim ve iadesi yapılmayan) fiyatı 35 lira , standart bilet fiyatı 35-70 lira, esnek bilet (değişim ve iadesi yapılabilen) fiyatı ise 84 lira olarak belirlendi.

Yiyecek ve içecek ikramının yapılacağı business plus ile ekonomi plus bilet fiyatları 50 ile 113 TL arasında değişecek.

Yüksek Hızlı Tren 2022 YHT bilet fiyatları ne kadar oldu?

Hesaplı biletler yolcu.tcdd.gov.tr adresinden, TCDD’nin mobil uygulamalarından veya garlardaki kiosklarda satılacak.

7 yaş altı çocuklar YHT’ye ücretsiz binebilecekken, 7-12 yaş arasındaki çocuklar için bilet fiyatları 35 TL olarak belirlenmiş. 65 yaş üstü için bilet fiyatları 35 TL iken öğrenciler YHT’den 55 TL’ye binecekler.

Oyla post
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir