Amerikalı genç moda giyim markası Kendall+Kylie Türkiye’de

Posted by

KENDALL + KYLIE, sevilen stil ikonları ve moda otoriteleri Kendall ve Kylie Jenner tarafından yaratılan küresel bir yaşam tarzı markasıdır.

Genç moda giyim markası Kendall+Kylie Türkiye’de

Dijital ortamda benzersiz ve benzersiz bir varlıkla Kendall ve Kylie, kendilerini bu neslin en popüler ikonlarından ve kişiliklerinden ikisi olarak tanımladılar.

Kendine güvenen, şık, trend

www.kendall-kylie.com Giysileri, günümüzün genç moda aşığının öngörülemeyen özünü yakalar: kendine güvenen, şık, trend ve sorumlu.

2012’den başlayarak, Jenner kardeşler Pacsun ile son derece başarılı bir genç koleksiyonu başlattı.

Üç yıl sonra, Kendall ve Kylie, İngiltere doğumlu perakendeciye özel, Kaliforniya’dan ilham alan bir dizi kapsül koleksiyon oluşturmak için Topshop ile işbirliği yaptı.

ABD’li Kendall ve Kylie Jenner kardeşlerin dünyaca ünlü dokuma markası Kendall+Kylie, Türkiye’ye üretimle adım atıyor.

Kendall+Kylie, Türkiye pazarına üretimle giriş yapıyor

Yatırım Holding öncülüğünde Türkiye’deki operasyonlarını gerçekleştirecek olan marka, etkin giysi koleksiyonunu Türkiye’de üretip dış pazarlara sunacak.

Tüketicilerle birinci etapta Trendyol işbirliğiyle buluşmayı planlayan marka, akabinde kendi web sitesi üzerinden satışa başlayacak.

İstanbul Havalimanı’nda ise birinci mağazasını açmayı hedefleyen Kendall+Kylie, aksesuar ve çanta dışındaki tüm koleksiyonları Türkiye’de üretecek. Markanın bir sonraki gayesi, kozmetik eserlerini yurt içinde üretmek.

İhracat yolu ile toptan satış için görüşmeler başladı

Bahse ait bilgi veren Kendall + Kylie markasının Doğu Avrupa, Türkiye, Ortadoğu, Afrika, Hindistan Strateji ve Büyümeden Sorumlu Danışmanı Cem Tunakan, üretim konusunda beş büyük firma ile çalıştıklarını, Türkiye’de yüzlerce şahsa istihdam sağlayan bu operasyonun vakitle daha da büyüyeceğini söyledi.

Genç moda giyim markası Kendall+Kylie
Genç moda giyim markası Kendall+Kylie

Üretim ve lojistik merkezi olarak Türkiye’nin markanın küresel büyümesinde değerli bir rol oynayacağına dikkat çeken Tunakan;

“Türkiye’den yurt dışına e-ticaret yoluyla ihracat gerçekleştireceğiz. Bilhassa Körfez ülkeleri, Ortadoğu, sahra üstü ve altı Afrika, Güney Afrika ve Doğu Avrupa bölgelerindeki moda odaklı pazaryerleri ve başka dijital kanallarda faal olacağız. Ayrıca orta devir stratejimizde Türkiye e-ticaret depomuzda olan eserleri Kendall+Kylie’nin operasyonun olmadığı dünyanın birçok yerine kargoyla ile göndereceğiz.” dedi.

Tunakan, üretilecek Kendall + Kylie markalı koleksiyonların Avrupa ve ABD dahil markanın bütün küresel distribütörlerine klasik ihracat yolu ile toptan olarak satılması için görüşmelerin başlatıldığını belirtti.

İstanbul Havalimanı’nda mağaza açacak

Markanın İstanbul Havalimanı Duty Free alanında bir mağaza açma planının bulunduğunu açıklayan Tunakan, “Burada markamızı dünyanın her yerinden ülkemize gelen müşterilerimizle buluşturacağız. Bir sonraki amacımız ise yurt dışındaki havalimanlarında mağaza açmak.” diye konuştu.

instagram.com/kendallandkylie

Oyla post
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir