Akrep Nalan lakaplı sanatçı, Füsun Nalan Açın vefat etti!

Posted by

Bir süredir sağlık sorunları yaşayan Akrep Nalan lakaplı sanatçı Füsun Nalan Açın (67) hayatını kaybetti.

Füsun Nalan Açın (Akrep Nalan) vefat etti

Hayat Bilgisi dizisinde canlandırdığı Fidan Hoca karakteri ile akıllarda yer edinen Akrep Nalan yaşamını yitirdi.

Bodrum’da yaşayan Akrep Nalan lakaplı sanatçı Füsun Nalan Açın (67) geçen aylarda rahatsızlanarak hastaneye kaldırılıp tedavi altına alınmıştı.

Menajeri Özgür Aras, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Akrep Nalan’ın vefat haberini duyurdu.

“Akrep” lakâbıyla anılma öyküsü de kendi ağzından;

“1978 yılında hayatımda ilk defa at yarışı oynadım ve 6’lıyı tutturdum. Atın birinin adı ‘Akrep’ti. O sıralarda gazetelerin manşetlerinde ‘Akrep Nalan’ lakaplı bir hanım vardı. Sanırım çevremdekiler ondan esinlenerek bana ‘Akrep’ diye hitap etmeye başladılar. Sonra da bu lakâp üzerime yapıştı kaldı.”

Bir süredir sağlık sorunları yaşayan “Akrep Nalan” lakaplı Füsun Nalan Açın; yıllardır yaşadığı ve çok sevdiği Bodrum’da toprağa verildi.

Akrep Nalan son yolculuğuna ‘Halikarnas’ parçası ile uğurlandı

Muğla’nın Bodrum ilçesinde yaşayan ve solunum yetmezliğine nedeniyle yaşamını yitiren “Akrep Nalan” olarak tanınan sanatçı Füsun Nalan Açın (68), son yolculuğuna uğurlandı. Cenazenin ardından belediye hoparlöründen sanatçının “Halikarnas” adlı parçası yayınlandı.

Kılınan cenaze namazının ardından Açıl’ın cenazesi alkışlar ve karanfillerle Torba Mezarlığı’na defnedilmek üzere uğurlandı.

Sanatçı cumartesi günü, Bodrum Merkez Adliye Camii’nde ikindi namazı sonrasında kılınan cenaze namazının ardından Torba Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Akrep Nalan Kimdir?

Torba Mezarlığı’na geniş bir kalabalık kitleyle gelen Açıl’ın naaşı, yakınları ve sevenleri tarafından gözyaşları içinde toprağa verildi.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın rahatsızlığı sebebiyle katılamadığı cenaze törenine, sanatçının yakınlarının yanı sıra; Bodrum Kaymakamı Bilgehan Bayar, Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Ummahan Yurt, eski Devlet Bakanıİmren Aykut, meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri, sanat ve iş dünyasından isimler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Doğum Tarihi : 26 Nisan 1954, Ankara

Ölüm Tarihi: 04 Mart 2022, Bodrum

Ölüm Nedeni: Solunum Yetmezliği

Oyla post
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir