AKP’liler Twitter’ı kullanmasın!

Posted by

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Başbakan Erdoğan’ın, Twitter açılmasından sonra yaptığı açıklamalar için şunları söyledi:

‘AKP’liler Twitter’ı kullanmasın’

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, “Tayyip Erdoğan özgürlüklere hukuka tahammülü ve saygısı olmadığını bugünkü açıklamalarıyla bir kez daha ortaya koymuştur. Bu açıklamadan sonra AKP’lilere düşen görev, siyasi ve ahlaki olarak“gayri milli sosyal medya platformu Twitter’ı kullanmamalarıdır” dedi.

Tanrıkulu, “Twitter, Tayyip Erdoğan’ın 20 Mart tarihindeki ‘Twitter – Mivitter, hepsini kapatacağız’ şeklindeki, ifade özgürlüğü bakımından kabul edilemez olan açıklamasından saatler sonra TİB tarafından yetki gaspı da yapılarak dayanaksız bir biçimde kapatılmıştır.

Bunun üzerine Ankara 15. İdare Mahkemesi yürütmeyi durdurma kararı vermiştir. Ancak niteliği gereği hemen uygulanması gereken bu karar TİB tarafından savsaklanarak uygulanmamıştır.

Tarafımızdan 24 ve 25 Mart tarihlerinde Anayasa Mahkemesi’ne iç hukuk yollarının etkisiz olduğu gerekçesiyle bireysel başvuruda bulunulmuştur” dedi.

Başbakan ne demişti?

Başbakan Tayyip Erdoğan Bakü’ye hareketinden önce gündeme ilişkin yaptığı açıklamada;

“Bir yerel seçim olmasına rağmen, aziz milletimiz gerek oy oranları, gerek büyükşehir il ilçe belde başkanlıkları, gerekse belediye meclis üyeliklerinde partimizi hem tekrar birinciliğe taşıdı hem de rekor seviyede destek verdi” dedi.

Anayasa Mahkemesi’nin Twitter kararına değinen Erdoğan, “Tabi bu karara uymak zorunda olduğumuz için yasağı kaldırdık. Ancak ben bu karara saygı duymuyorum” ifadesini kullandı.

Oyla post
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir