, ,

AKP’li Meclis üyesi ‘bu kadarı da olmaz’ diyerek istifa etti!

Posted by

Politika AKP İBB Meclis Üyesi Amine Cansu Kaba, partisinden istifa ettiğini sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile duyurdu. @AmineCansuKaba

Meclis üyesi ‘bu kadarı da olmaz’ diyerek istifa etti

Ak Parti’nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclis Üyesi Amine Cansu Kaba partisinden istifa ettiğini açıkladı.

Ak Parti’de İBB depremi: Meclis üyesi ‘bu kadarı da olmaz’ diyerek istifa etti.

Sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan Amine Cansu Kaba, partiye yönelik eleştirilerde bulundu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nın AK Partili Meclis Üyesi Amine Cansu Kaba partisinden istifa ettiğini açıkladı. Kaba, istifası açıklamasında AK Parti’nin ‘adaletten uzaklaştığını’ ve ‘makam ve mevki sahiplerinin liyakatsizliğini’ gerekçe gösterdi.

Kaba eleştirilerini, “19 yaşımda, vatanım ve milletim için büyük ideallerle adım attığım partimden ayrılma sebeplerim; adaletten uzaklaşma, zaman içinde insanların itibarsızlaştırılması, makam ve mevki sahiplerinin liyakatsizliği ve başta gençlik olmak üzere umudun yok edilmesine kadar giden bu yolda vicdanları yaralayan ve “bu kadarı da olmaz” dediğimiz yanlışlardır.” ifadeleriyle duyurdu.

Amine Cansu Kaba’nın sosyal medya Twitter hesabından yaptığı açıklaması şöyle:

Mahalle Kadın Kolları Yönetim Kurulu üyesi olarak başlayıp, Üsküdar Kadın Kolları yönetiminde görev yaptığım, Üsküdar İlçe Başkan Yardımcısı olarak çalıştığım, Üsküdar ve İstanbul Belediye Meclis üyeliği görevlerini üstlendiğim Ak Parti’den bugün itibariyle istifa ediyorum.

19 yaşımda, vatanım ve milletim için büyük ideallerle adım attığım partimden ayrılma sebeplerim; adaletten uzaklaşma, zaman içinde insanların itibarsızlaştırılması, makam ve mevki sahiplerinin liyakatsizliği ve başta gençlik olmak üzere umudun yok edilmesine kadar giden bu yolda vicdanları yaralayan ve “bu kadarı da olmaz” dediğimiz yanlışlardır.

İBB Meclis Üyesi Amine Cansu Kaba partisinden istifa ettiğini açıkladı

Amine Cansu Kaba Çelik Kimdir?

Özgeçmişi: 1995 yılında İstanbul Kadıköy’de doğu. Aslen Sivaslıdır. Eğitim hayatına İstanbul Ticaret Odası İlkokulu’nda başladı ve Erkut Soyak Anadolu Lisesi’ni bitirdi.

Üniversite öğrenimini Haliç Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü’nde tamamladı. 2015 yılında AK Parti Mahalle Kadın Kolları Yönetim Kurulu Üyesi olarak siyasi hayatına başladı.

2016-2017 yıllarında AK Parti #Üsküdar İlçe Kadın Kolları Yedek Yönetim ardından asil yönetimde görev aldı. Kadın Kolları Tanıtım Medya Başkan Yardımcılığı yaptı.

15 Nisan 2018 tarihinde yapılan AK Parti Üsküdar İlçe 6. Olağan Kongresinde Yönetim Kurulu Üyesi oldu. Yerel Yönetimlerden sorumlu İlçe Başkan Yardımcısı olarak görevine devam etti.

Kadın Kolları Yedek Yönetim ardından asil yönetimde görev aldı. Kadın Kolları Tanıtım Medya Başkan Yardımcılığı yaptı.

 

Oyla post
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir